Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rohelised haarasid valimisvõitlusesse vikerkaarelipud

12.07.2021
Vikerkaarelipp
© Scanpix

Hiljuti üritati meedias üles kruttida skandaalikest, kui nii roheliste sekka kui ka LGBT kogukonda kuuluv Laila Kaasik ilmus vikerkaarelipukesega provotseerima EKRE kõnekoosolekut Tartus. Kui ta ei allunud palvele lipp ära peita, sest tegemist polnud selleteemalise üritusega, võeti see provokatiivne vidin temalt ära.

“Võtsin selle lipu, kõndisin mööda – tahtsin näha, mis näo nad teevad,” kirjeldas EKRE meeleavaldusel vikerkaarelippu lehvitanud noorroheliste aseesimees Laila Kaasik, varjamata, et tuli selle sümboliga nimme vehkima, et teist poolt ärritada. Loomulikult lekitati sellest ka video meediasse, kes konksu kiiresti alla neelas.

Nüüd on selgunud, milleks selline trall tähelepanu tõmbamise katsena ette võeti.

Tartu Postimees kirjutab, et roheliste Tartu piirkonna uueks juhiks ja linnapeakandidaadiks sai senine roheliste aseesimees Johanna-Maria Tõugu, kes on Laila Kaasiku kaasvõitleja nii erakonnas kui ka LGBT liinis. Nimelt kuulub ka Laila Kaasik eelseisvatel valimistel roheliste nimekirja Tartus.

Tõugu avaldas pärast seda, kui Delfis ilmus EKRE poliitiku Anti Poolametsa LGBT propagandiste kritiseeriv artikkel, oma blogis kirjutise sõnumiga – „EKRE, ära lase end vikerkaarelippudest provotseerida“.

Nimelt kirjutas Poolamets, et LGBT liikumine kujutabki endas ühte suurt provokatsiooni, mis kukuks ilma ühiskonna irriteerimise ja ohvri mängimiseta kohe kokku.

Nooruke roheliste linnapeakandidaat (nagu nüüdseks selgunud) ei hoidnud oma ülbuses ja retoorikas sõnu kokku, solvamaks teisiti arvajat ja tema arvamusi.

Kõike eelnevat kokku võttes on tegu lihtlabase valimisvõitlusega, mille jaoks on rohelised kilbiks võtnud LGBT sümboolika. Ehk kasutades Tõugu enda väljendit – täielik farss.