Roheliste allakäik: protestiparteist peavoolu käpikuks

1LT12OCT17B133

Kõigile tuntud-teada faktile, et Rohelised ei suutnud vastu panna kiusatusele ja võtsid vaatamata valimiskaotusele vastu Keskerakonna poolt pakutud koha linnavalitsuses, on tulnud kõvasti lisa, mis kinnitab, et Rohelised on reipalt astunud peavoolu seatud lõksudesse ja asunud oma progressiivset loodushoiu eest võitlevat hoiakut revideerima.

Kas te mäletate veel Reidi tee proteste? Prussakovi-nimelist rattaühingut? Hõberemmelga kaitsmist? Tänavapoliitika ajalugu on Eestis pikk ja kuulsusrikas. Rohelised olid selles mõttes nii mõnegi protestiliikumiste eestvedajad.  Nad kutsusid kodanikuallumatusele ja direct action’ile? Mida õpiti sellest tuleviku tarvis? Mille vastu peaks täna kära tõstma? Roheliste puhul tundub küll, et mitte midagi ja mitte kellegi vastu. Nüüdsest on erakond muutunud odava raha eest ülesostetud Keskerakonna ripatsiks, kes osaleb ka ise aktiivselt (vähemasti Tallinnas) vasaktsentristliku Kremli-Brüsseli kokteiltaustaga suurerakonna skeemides ja mahhinatsioonides.

Esimene kõva sõna selles suunas tuli personalipoliitika vallast. Abilinnapea Züleyxa Izmailova, kes koordineerib Tallinna Keskkonnaameti tegevusvaldkondi ja korraldab selle valitsemisalasse kuuluvaid küsimusi nõustavad nüüdsest Eestimaa Roheliste aseesimees Aleksander Laane ja juhatuse liige Olev-Andres Tinn. Näib, et terve Roheliste juhatus on nüüd kesikute palgal. Neist esimene saatis ajakirjanikele roheliste ametliku e-maili vahendusel kohe ka ametliku teate, et Reidi tee tulevat oodatust oluliselt rohelisem.

Keskkonnaameti teatel esitas Erakond Eestimaa Rohelised (EER) valeinfot Reidi tee uue võimaliku trassikoridori keskkonnasõbralikkuse kohta. Roheliste pressiteates väidab erakonna aseesimees Aleksander Laane, et kõige mõistlikuma Reidi tee trassi vastu seisab riigi Keskkonnaamet, kuid see väide ei vasta tõele, teatas ameti pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile. See väide ei vasta tõele mitmel põhjusel: keskkonnaametile ei ole esitatud Reidi tee uue trassikoridori projekti, keskkonnaamet ei määra Reidi tee trassikoridori ning roheliste soovitud Reidi tee uue asukoha puhul häviks Kadrioru ajalooline papliallee, teatas amet.

“Kohtusime 16. novembril 2017 Aleksander Laanega, kes esitas suuliselt omapoolse nägemuse, kus võiks paikneda Reidi tee uus asukoht,” ütles keskkonnaameti Põhja regiooni looduskasutuse spetsialist Tiina Napp. “Selle idee kohaselt liiguks Reidi tee trass merest kaugemale sisemaale, lõigates läbi Narva maantee 69 kinnistul asuva Russalka mälestussamba suunalise ajaloolise papliallee. Vastasime härra Laanele ja ka Tallinna kommunaalameti päringule Reidi tee võimaliku asukoha muutmise kohta, et me ei pea mõistlikuks ja aktsepteeritavaks papliallee lõhkumist, kuna tegemist on olulise maasikuarhitektuurse objektiga, mis on Kadrioru pargi ajalooline osa.”

Säh sulle siis protestipoliitikuid! Näib,et kõik on ostetav ja müüdav, ilmselt ka roheline maailmavaade.

Foto: PM/Scanpix – Tallinna valimisdebatt Kanal 2-s, Izmailova selfiet tegemas

Kommentaarid