Rubriik “Sõda Ukrainas” nihkus ERR-i uudistevoos allapoole

Repliik,
- Updated
©UU
Sündmused toimuvad, need unustatakse ruttu ja siis toimuvad need uuesti.

Targemad inimesed on märganud, et kõigega harjutakse, ka sõjaga, rutiinsed asjad kaovad peagi pildil tahaplaanile ja uued sündmused tulevad peale – nii ennustati ka Ukraina sõja kohta, ja nii juhtuski.

Üks puhkuselt naasnud inimene juhtis Uute Uudiste tähelepanu sellele, et Eesti rahvusringhäälingu veebilehe esiküljel on pikka aega esiplaanil olnud rubriik “Ukraina sõda” allapoole nihkunud ja antud loo kirjutamise hetkel olid ülevalpool küberrünnak, valitsuse pressikonverents, Scholzi võimalik maksupettus ja Sanna Marini metsik peovideo.

Ukraina sõda on ka muidu meeltest ja keeltelt kadunud, sest Eesti inimesi erutab pigem Reformierakonna tekitatud hinnaralli, mis närib juba rahakotte. Väheks on jäänud uudiseid Lääne relvaabist Ukrainale, kuulda pole annetustest Ukraina heaks, kadunud on huvi rindeuudiste vastu, kuid üheks rubriigiks on saamas ukraina põgenike kohatine käitumine, mis häirib nende võõrustajaid (Maalehe kolme ukrainlanna ja kohviku lugu).

Muide, Kieli maailmamajanduse instituudi andmetel ei lubanud Euroopa kuus suuremat riiki Ukrainale juulis uut sõjatehnikat. Siiani lubatud abi kahvatub koroonakriisi ja eurotsooni kriisi lahendamisse kulutatud summade kõrval.

Kuna Ukraina sõda tõmbub külmutatud olukorda, siis üha enam tekib mõte, et mis saab Eestis riigilipu staatusesse tõstetud Ukraina suurtest lippudest, mis lehvivad praktiliselt igal pool, kõigi asutuste ees – mingil hetkel muutub see absurdseks, kui sõda enam kedagi ei eruta, aga teise riigi lipud võtavad endiselt enda alla osa avalikust ruumist. Toetus Ukrainale on ainuõige, aga kui Kreml peaks ründama näiteks Gruusiat (kes väljendas hiljuti seda kartust), siis kuhu me nende lipud paneme?

Üldiselt aga oleks edaspidi targem mitte minna hetkeemotsioonidega liiale, sest kui need taanduvad, siis on tekkiv pilt alati pisut absurdne.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused