Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saade “Esse” võttis isadepäeva eel nõuks perekonda lammutada

15.11.2021
Saade Esse” ei kajastanud mitte abieluprobleeme, vaid sellist suhtumist.
© Scanpix

Vahetult enne peredele tähtsat isadepäeva otsustas Kanal 2 saade “Esse” abielule mehe ja naise vahel solki kaela kallata, kasutades selleks ära inimesi, kes pole suutnud või ei taha traditsioonilist peret hinnata.

Sellele viitab juba saate tutvustus: “On vanne antud ja leping sõlmitud, kuid mis siis edasi? Seekordses ESSEs räägime abielust ning sellest kas sellisel institutsioonil on üldse ühiskonnas kohta või tuleks see jätta pimedasse keskaega koos patriarhaadi ja katkuga. Abielu mõtestavad sisulooja Hele-Liis Tamm, kirjanik Kätlin Kaldmaa ja armastatud laulja Erich Krieger. Intervjuus jagab kogemusi sariabielluja Kati Saara Vatmann.”

Abielu võrdub keskaja ja katkuga? Seda arvamist võib tõesti esselikuks nimetada.

Saatele tähelepanu juhtinud lugeja iseloomustab osavõtjaid: “”Arvamusliidriteks” on tütre ema Kätlin Kaldmaa, kelle arvates abielu on võrdne vanglaga; Kati Vasar-Murutar-Murdmaa-Arumets-Vatman-Borodina, uute eesnimedega Saara ja Madre, kelle probleemiks on alkohol ja abielu eesmärgiks trofeede saamine, ning tõsiusklik Hele-Liis Tamm. Saatejuht ise pole abielus, lapsi pole, see-eest on palju maailmas rigi käinud. Koos on erinevad variandid perekonna lõhkumiseks.”

“Esse” pole kuidagi ajakirjanduslik saade, vaid pigem propagandaüllitis, sest ajakirjanduse reeglite järgi antakse probleemide lahkamine “seinast seina” ühiskonna liikmetele, “Esse” kasutas vaid neid, kes tahavad traditsioonilist perekonda halvustada või aitavad sellele oma seisukohtadega kuidagi kaasa.