Saja päeva fetišeerimise ainus mõte on toota meedias tähemärke

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Valitsuse pressikonverents

Suviselt teemadepõuas vaevelnud ajakirjanikud on pingeliselt päevi lugenud ja leiavad nüüd hea põhjuse kirjutada saagasid sellest, mida on valitsus saja päevaga korda saatnud või mida veel pole jõutud teha.

See on kindlasti „intellektuaalselt huvitav“ lähenemine, mida võib korrata järgmise saja, viiekümne või suisa kümne päeva pärast, kuid sel asjal puudub sisuline mõte.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esiteks tuli see „saja päeva reegel“ USA-st, kus ametisse astunud presidendile anti just nii palju kriitikavaba aega. Meil on see teisenenud ametisse asuvale valitsusele, tippspetsialistile vms, et ta saaks end rahulikult sisse seada, kohaneda ja tööle asuda.

Praeguse valitsuse puhul on tänased saja päeva fetišeerijad aga selle algse tähenduse ja sõna „kriitikavaba“ ammu unustanud ning kriitika alla langes valitsus veel mitu nädalat enne, kui see üldse tegevust alustas.

See „sada päeva“ meedia poolt ületähtsustatuna on pigem normaalset tööd segav ning kipub meenutama nõukogudeaegset plaanimajandust.

Teiseks on sada päeva täiesti suvaline ajamõõdik ajal, kus valitsused ei pea parlamentaarses paljuparteilisuses demokraatias oma täit nelja aastat tegelikult vastugi.

Nõnda on praegu neid saja päeva kokkuvõtteid üsna veider lugeda, sest kriitikavabadust pole seesama meedia ju valitsusele sisuliselt ainsakski päevaks andnud.

Ja lõpuks võidaksegi vaidlema jääda, kas null on number või mitte, see ei aita mitte kuidagi kaasa valitsuse otsustele ja tegevusele, ega ka ei takista seda. Küll aga saavad usinad reporterid täis oma vajalikud tähemärgid.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused