Sakslastest tuleb eemale hoida, kui me tahame jätkuvalt “musta valgeks rääkida”

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Ilmselt on varsti nii Saksamaa kui EL-i standard selline, et malelaual on ainult mustad ruudud ja mustad nupud.

Enamik Eesti inimesi ei soovi Euroopa Liidust lahkuda, sest sealt saab raha ja reisimisvõimaluse ning pisut kindlam on ka, aga Estexiti peale peaks mõtlema – selleks, et mõistuse juurde jääda. EL-is pole see varsti enam võimalik.

Postimees kirjutab: Saksamaa on liitunud rahvusvahelise aruteluga kaasavama keelekasutuse üle, mis võtaks arvesse sooidentiteedite paljusust ja aina multikultuursemat ühiskonda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hiljuti teatasid Berliin, München ja Hamburg, et nende transpordisüsteemid lõpetavad sõna «Schwarzfahren» (mustalt sõitma) kasutamise piletita sõitjate kirjeldamiseks, sest sellel on rassistlik alatoon.

EKRE saadik Peeter Ernits toob selle peale välja Eestis kasutatavad mõisted “mustad otsad”, “mustad mõtted”, “must pesu”, “must lammas”, “musta valgeks rääkima” ja nii edasi – kui meie peaksime kord oma keelt puhastama hakkama, siis oleks parem juba praegu Saksamaast võimalikult kaugel olla. Seda mõistuslikult. Nii nagu ka sovjetlikust Venemaast.

Pole teada, kas see hullumeelsuse suunas liikuv pendel liberaalses Läänes ka tagasi liikuma hakkab ja sakslasedki mõistuse juurde tagasi toob. Aga sellise seltskonnaga, kes keeltki ideoloogiliselt väärastama hakkab, pole eestlastel ühist teed.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused