Seadusi järjepannu vaidlustav “põhiseadusriivepresident” näitas ennast taas opositsiooni puudlina

Repliik,
- Updated
©Reuters/Scanpix
President Kaljulaid näitas ennast taas opositsiooni riigipeana.

President Kersti Kaljulaid jättis täna välja kuulutamata valitsuse algatatud ja riigikogus vastu võetud päästeseaduse ja relvaseaduse muudatuste seaduse.

“Jätan selle seaduse välja kuulutamata, sest see on vastuolus Eesti põhiseadusega,” sõnas Kaljulaid, osutades kolmele põhiseaduse paragrahvi riivele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogule ja valitsusele vastandumine on presidendil juba käpas: alles jättis ta välja kuulutamata pensionireformi seaduse, veel varem kaitseväele jälgimisõigust andva seaduse (viimases leidis Riigikohus küll riiveid, kuid mitte selles osas, millele osutas Kaljulaid). Kaljulaid on asunud avalikult täidesaatvale riigivõimule vastu tegutsema.

President rõhub alati sätetele, mis minevat vastuollu Põhiseadusega. Tegelikult on seda võtet väga lihtne kasutada – tasub viidata Põhiseaduse võrdsusprintsiibile, ja alati leiab ühiskonnast kellegi, kes võib kuidagi riivatud olla.

Asjatundjad on öelnud, et põhiseaduslikku riivet ei saagi vältida, see on peaaegu alati olemas, tähtis on hoopis see, kui suure mõjuga riive on. President Kaljulaid on Põhiseaduse riivest teinud relva, mille ta ulatab opositsioonile.

Postimees on väga hästi välja toonud vaidlustamise tausta: “Reformierakond tõi välja, et… /…/…selgitati pöördumises presidendile,” ja “Ka sotsiaaldemokraat Heljo Pikhof pidas kahetsusväärseks eelnõu sätet…” Ehk otsesõnu: opositsioon vaidlustas ja president kuulas sõna.

Kui suur võiks olla Põhiseaduse riive selles osas, kuidas sai Kaljulaid üldse riigipeaks ja riive tema praeguses tegevuses?

26 commentsOn Seadusi järjepannu vaidlustav “põhiseadusriivepresident” näitas ennast taas opositsiooni puudlina

 • Avatar
  vanaisa maalt

  Presidendi institutsioon on Kaljulaidi poolt ära labastatud, kohati on tunne, et oleks tegu nagu riigi reeturiga. See Moskva ja vaikus seal räägitust, küllakutse, juunikommunistide jumaldamine, isamaalaste vihkamine-MIS SEE KÕIK SIIS IKKAGI ON…Kõik,mis rahvale peaks head tegema, temale ei kõlba. Nagu väike tita ajab jonni jonni pärast, et opositsioonile tänulik olla oma koha eest. Käsi peseb kätt küll, kuid mingi väärikus võiks inimesena ikka alles jääda.

 • Avatar

  Kohutav on lugeda neid kommentaare siin!
  Te peate ennast Eesti rahvaks! Häbi peaks teil olema!
  Kui seaduses on puudusid siis seda EI TOHI vastu võtta. Las EKRE annab võimaluse ka Eesti rahval seaduse punktidega tutvuda, et ma tõesti saan veenduda selle ohutuses ka minu laste suhtes. Kui see seadus kehtiks täna siis kogu rahval oleks liikumiskeeld ja saad ka päästetöötaja käest vastu hambaid kui prügi välja viid! Tulge mõistusele!

  • Avatar

   Lp. Elamenäeme,
   Vale puu all haugute!
   Puudub ehk väike oskus seoste loomisel – ühe või teise nähtuse toimel!?
   Presidändi kantselei (50+ ülemakstud isikut) ei ole koht, kes või mis suudaks teha seadusloomele süvatõlgendust! Järjekordne liigutus presidändi ja tema saatjaskonna poolt on toimuma saanud ainult ja veelkord ainult selle kõige mõttetuma/ülehinnatuma seltskonna taas pildile toomiseks ning õigustamiseks!!!
   Kui tunnete isikliku pahameelt kehtestatud liikumiskeelu vastu, siis võiksite tänada oma lemmikuid sm. pehkurit ja sõpru!!!

  • Avatar
   Juba praegu näeme

   Et häbi pole lugeda mitte ainult neid kommentaare vaid kogu artiklit, mis on mõnitav Eesti rahva presidendi suhtes! Inimese, kes nii ehk naa esindab Eestit, isegi kui see sellele kambale ei meeldi! Häbi on näha, kui palju töllakaid on Eesti riigis, kes ei pea riigi seadusi ega inimõigusi mittemillekski!!! Ega austa iseennastki nii palju, et väljendada ennast intelligentselt!
   Häbi ja vastik!!

   Aga pole hullu – nagunii see kommentaar kustutatakse kohe nagu kõik eelmised, mis olen postitanud…

   • Avatar
    vanaema maalt

    Oot, oot nägija, selles ongi vahe meil ja teil, et meie kuuleme ka, mida asehaldur räägib. Pelgalt nägemisest on vähe, kui seest tuld purskab ja vihkamisest lõhki läheb. Ei ole Sina Eesti rahvas ja Sinu oma võib ju ta olla. Just nimelt töllakad ei tunnista Põhiseadusi, Teil on olnud omakirjutatud ja elluviidud seadused 17.aastat ja ei suuda PÄRIS seadustega kunagi kohaneda. Võin kihla vedada, kui sama sõnastusega seadused tulnuks sotside poolt, oleks kõik super olnud.Eesti rahvas, vähemalt enamus, ei ole kahepalgelised isendid ja ei talu kahepalgelist presidenti ka riigi esindajana kohe mitte. Just nimelt, inimõigus ongi õiglusel ja õigusel vahet teha, kui seda suvaliselt tõlgendatakse ja seda me välja ütleme.

 • Avatar
  Margus Peterson

  kadrioru seksiroboti pärast ei tasu leili minna – ta on marionett. kelle, vajab täpsustamist. küsige näiteks, kes ta
  moskvasse saatis ja nii, et välisminni ametnikud pidid krabajase saama? tema vaba sõna ei vaevu kammentaarimagi. et
  ta niiviisi käitub – st. ta on manipuleeritav. vaba ja patust prii nii ei toimi. aga pole ullu – küll luukered ta
  kapiuksed ükskord maha murravad.

 • Avatar

  Ka ekre läks selle sotside ja Nestori mänguga kaasa ning olid abiks selle kummipea kardiorgu vedamisel…isamaast, kes sai vaatutasuks kokkuleppel Partsile koha EL’i masinavärgis, ma ei räägigi

 • Avatar

  See on Kerstil ainuke võimalus pildil püsida. Vaadake , kui palju me muretseme ja selle “mõttetuse” nime suhu võtame.
  Kui ta oleks heaks kiitnud , siis oleks “president ” kohe ununenud, sest vastik valitsus saaks punktid.
  Valitsuse poolt pakutud seadused on “pressu” meelest põhiseadusega riivatud, aga ta pole kordagi tunnistanud, et ta ise on “SAATANAST RIIVATUD”!

 • Avatar

  Selline inimene häbistab lausa inimkonda! Kui thi aeg hakkas läbi saama, siis mõtlesin et ega enam hullemat ei saa tulla. Eksisin! Kuidas sellist Eesti vaenulikku inimest ei suudeta tagandada, aru ma ei saa! See,mida tegwlikult öelda tahaks, siin trükimusta ei kannataks.

 • Avatar

  Kas Buratino ametniku aju ei saa aru sellisest tekstis Põhiseaduse alguses:

  Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki,

  mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade …

 • Avatar
  Andrus Kuzmin

  Loodetavasti ei valita teda tagasi. Täiesti häbi on sellise lehvsaba pärast.

 • Avatar
  Seda oligi oodata

  President – Mitte opositsiooni puudel, vaid hoopis opositsiooni Juht. Ainus selline nähtus maailmas.

  • Avatar

   Uskumatu kogu eesti TV,kogu ajakirjandus on 0000,kanal2 on klounaad ja sotsliberitest poliitikud koos tobeda saartsi ja statistikaga on jokkerpokker,haiged poliitikud koos tobedate ajakirjanikega,ilge globalistide jõuk.

 • Avatar

  Alati on leidunud Eesti riigi õõnestajaid. Varem olid internatsid eesotsas Kogani ja Lebedeviga – lisaks sabarakk Sai.
  Nüüd on võtnud teatepulga üle gkobalistide arlekiin nn “president” koos oma “õukonaga”.
  Ossinovski kahjurlust saab enam-vähem rahaga mõõta, aga Kersti Kaljulaidi kahjumäära mõõdab ajalugu – see on mõõtmatu. Palju ta on juba ainult pensionirahasid inimestelt röövinud…

 • Avatar

  Jumal hoia, president on Põhiseadusest teinud relva valitsuse vastu opositsioonile pugemiseks. Väänab ja käänab sõnu, nagu ise tahab, mängib inimeste eludega ka kriisi ajal. Uskumatu, keegi lähikondsetest viidi haiglasse ja isegi oma laps ei tohi seda teada, kas ja kuhu. Mis toimub selle inimese peas, üks suur haiglane viha tsüst, mis ei allu ravile. Olgu neetud see päev, mil ta Põhiseaduse vastaselt meie ellu tungis.

  • Avatar

   Milles see põhiseaduse vastasus presidendi valimistel täpselt seisnes?

   • Avatar
    Vahur Reede, saarlane

    Kalle Laanetiga, Riigikogu kunagise põhiseaduskomisjoni esimehega, olen korra ajaleheveergudel sel teemal vaielnud. Lühidalt siis uuesti:
    Põhiseadus ütleb, et Vabariigi Presidendi valib Riigikogu ja kui see ei saa hakkama, siis valimiskogu. Põhiseadus ei näe ette, et kui valimiskogu ei vali presidenti ühe päevaga, siis tuleb Riigikogus “helista sõbrale trikoovoor”.
    Lühidalt kõik.

 • Avatar

  Siinkohal sooviks anda ainet UU – le uudis/arvamusloole.
  Millisele ametikohale istutatakse/upitatakse kersti kaljulaid peale oma ametiaja lõppu presidändina? Üks unistus oli tal jugeolekunõukogus, mille nimel tutvuti aafrika avarustega ning ka moskva sõpradega. Oleks põnev ja tore jälgida kelle või mille (brüssel, moskva) toel tegelane uue ametiposti pälvib!
  Ennustusvõistluses “tuleviku-cv” saaksid osaleda kõik soovijad.

  • Avatar

   Pol-Pothi hungveipingid punased khmerid põgenesid pärast verise rezhiimi kokkuvarisemist dzhunglitesse, sorosfashistist-rassistist Eesti esi-eurohungveiping põgeneb pärast sorosfashismi-rassismi kameeleonivärvi
   katku likvideerimist Euroopas Põhja-Koreasse ja palub sealselt juhilt poliitilist varjupaika.

 • Avatar

  Kommunistidest õde-venda Kaljulaidid on oht eesti rahva vabadusele ja Eesti riiklikule iseseisvusele.

  • Avatar

   Väga lödi valitsus on hetkel meil. Valitsus saaks ju hääletamisel riigikogus üle poolte häältest, MIKS EI KASUTATA SEDA, ET LIKVIDEERIDA/KAOTADA PRESIDENDI KOHT. Meil pole vaja säärast tegelast siia, kes hävitab ja lõhestab eesti riiki, kui ka rahvast. Samasugune hävitaja on ka hetkel opositsioon, et nad kärvaks.

   • Avatar

    Presidendi ametikoha likvideerimiseks tuleb muuta Põhiseadust. Põhiseaduse muutmiseks on oma protseduur.
    Kuna Presidendi ametikohast on juttu Põhiseaduse § 4 (I peatükk “Üldsätted”), siis tuleb korraldada rahvahääletus Põhiseaduse muutmiseks — § 162. Põhiseaduse I peatükki “Üldsätted” ja XV peatükki “Põhiseaduse muutmine” saab muuta ainult rahvahääletusega. Seega praeguse koalitsiooni häältest on siin vähe abi ning koalitsioonis on ka mõned poliitikud, kes hääletavad enamasti oma veendumuste, mitte parteilise käsuliini alusel.
    Ja lõpuks — ühelgi erakonnal ei ole täna SISULIST soovi presidendi ametikohta kaotada, pigem on nii mõnegi tänase aktiivse poliitiku mõtetes see, et järgmise presidendi kodu võiks ühes Läänemaa mõisas asuda… Eelmistel valimistel sai (küll ebaõnnestunult) proovitud, tõenäoliselt näeme ka järgmist katset.

 • Avatar

  kersti kaljulaid = thomas hendric ilves = karl vaino

 • Avatar

  K. on Eesti rahva vaenlane, rumal ja mõtlemisvõimetu tööriist globalistide kätes. Millal selle olendi ametiaeg juba lõpeb, ei jõua ära oodata!

 • Avatar

  See mollusk on ise riive meie rahvale.

 • Avatar
  Eestil ei ole presidenti

  Kaljulaid töötab avalikult vastu koalitsioonile. Põhjendusi leiab alati, et kaikaid kodaraisse loopida. See presidendi institutsioon on muutunud absoluutseks jaburuseks Kaljulaiu ametisoleku ajal. Tema eesmärk on läbinähtav ja ühtib opositsiooni liberastide unelmaga- kukutada praegune valitsus iga hinna eest.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused