Seakisa jäi tulemata, sest siis oleks asi ülikooli jaoks veel piinlikumaks läinud

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Siga

Vikerraadio ajakirjanik Marju Himma imestab oma nädalakommentaaris, miks ülikoolid ei teinud Mart Helme välja toodud „hobusevaraste“ kujundis peale seakisa.

Üks asi on see, et teadusajakirjanik komistas järjekordsena selle metafoori otsa, mõtestamata konteksti ning leides sobiliku konksu oma agenda levitamiseks, teine – ja põhiline – on see, et polegi põhjust protesteerida ning Mart Helmel oli õigus.

„Reljeefsena näiv väljaütlemine ühe ülikooli aadressil võib olla märk, mis sillutab teed akadeemilise vabaduse ja sõltumatuse piiramisele. See võiks alarmeerida ka teisi ülikoole,“ leiab Vikerraadio meediakommentaaris teadusajakirjanik Marju Himma.

„Tallinna Ülikooli vastu öeldule ei reageerinud teised ülikoolid ja teadusasutused, Rektorite Nõukogu ega Eesti Teaduste Akadeemia. Vastulause tegid küll teadlasi ja akadeemilisi töötajaid ühendavad organisatsioonid, kuid nende sõnumi kaja jäi tagasihoidlikuks,“ kahetses Himma.

Aga kas lugupeetud teadusajakirjanik ei tulnud selle peale, et polnud millegi vastu vaielda, et õppeasutuse teadustase ongi kaheldava väärtusega, et kavas ongi ebavajalikud erialad ja nende koolitus nõuab asjatult raha, et vohabki plagiaadindus, mida soosib ülikoolide konkurents ja pearaha süsteem jne jne?

Nii, et ülikoolid, rektorid ja teadusasutused valisid oma reageerimata jätmisega nende jaoks ainuvõimalik tee – liigne vaidlemine ehk „seakisa“ oleks teema veel rohkem päevavalgele kiskunud, neil on piinlik juba selletagi.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused