Segi nagu Kört-Pärtli särk: sots kiidab EKRE-t ja Yana Toom sõimab kolleegi mölakaks

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Yana Toom nimetas oma kolleegi mölakaks.

Kuigi kuumalaine on ammu möödas, paistab nagu vaevleks osa poliitikuid ikka veel päikesepiste või kuumarabanduse tagajärgede käes.

Kuidas muidu seletada asjaolu, et poliitilises vaidluses valitseb selline tohuvabohu, et keegi enam ei saa aru, kes on kelle sõber ja kes kelle vaenlane – huupi tulistades langevad omad ning tagalasse tassitakse võõraid.

Eile nimetas Keskerakonda kuuluv Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom Postimehes oma kolleegi mölakaks, samas väljaandes tunnustas sotsist eksminister Katri Raik EKRE-t tegijaks.

Võrreldes EKRE-t ja teisi koalitsioonipartnereid kiidab Raik rahvuskonservatiive selle eest, et nad võtsid ette alkoholiaktsiisi langetamise ja tegid selle ka ära. Mis ja kas üldse midagi selle mesijutu taga on, teab vaid tema ise.

Yana Toom aga oli kutsutud Postimehe otsestuudiosse, kus ta oli tavapäraselt lahtise tekstiga kriitiline EKRE poliitikute suhtes ja eraldi kirus oma kolleegi Euroopa Parlamendist Jaak Madisoni, keda nimetas muuhulgas otsesõnu mölakaks.

See on midagi, mida isegi paljukirutud rahvuskonservatiivide puhul ei kohta. Eesti keele seletava sõnaraamatu järgi on tegemist halvustava sõimusõnaga. Aga näib, et see meie poliitikuid ei häiri ja kõik on lubatud.

Jaak Madison kommenteeris seda seika nii: „Kuulsin, et Yana Toom olevat mind eile Postimehe saates nimetanud mölakaks. Ehk peaks nüüd mina hakkama vabandama, kuna eesti keel pole Toomi emakeel ja seega ehk ei teagi ta täpselt kõikide sõnade tähendust? Samuti on süüdi ehk slaavi liigne temperament? Samas mis see minu mure on – pigem on see ju kompliment, kui Yana Toomi jaoks olen mölakas.“

Ütleme nii, et igav ei ole, aga väga naljakas ka enam mitte.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused