“Selgeltnägija” Kaja Kallas on võtnud südameasjaks oma luulude levitamise

Rubriik Repliik On
Kaja Kallas poliitikuna.

Reformierakonna juhi Kaja Kallase järjekordne karjatus ERR-is on täis valesid, pooltõdesid ja luulusid.

“Aga mida ma näen, siis EKRE pink on väga lühike. On kaks või kolm Helmet ja rohkematel inimestel ei tohi olla oma arvamust,” ütles Kallas sotsiaalmeedias neljapäeval.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sotsiaalmeedia reageeringud selle peale kõlavad, et pärast pidevaid lahkumisi (viimati teatas sellest Rõivas), hakkab Reformierakonna enda pink lühikeseks jääma, pealegi on nad solgutanud ühtesid ja samu inimesi mitme ministrikoha vahel, kus nood ei saa ühelgi alal professionaaliks.

Täiesti isikliku arvamuse tasemel on Kallase väide, et EKRE-s ei tohi olla arvamusi, mis erineks Helmede omast. See on linnalegend, mille paikapidamatust teab iga EKRE liige – muidugi ollakse põhiküsimustes ühel meelel, aga eriarvamusi on tihti, need arutatakse üheskoos läbi ja sageli jäädakse ka eriarvamustele, nagu demokraatias ikka.

Kallas väitis, et Paul Puustusmaale võis “komisjonide vangerdustes” saada saatuslikuks see, et ta kutsus siseminister Mart Helmet korrale, kui see olevat põhiseaduskomisjonis välismaalaste seadust arutades ebaviisakalt käitunud.

“Paul Puustusmaa oli põhiseaduskomisjoni esimees – ta oli kompetentne ja heatahtlik inimene, kes püüdis arvestada ka opositsiooni seisukohtadega. Ju siis otsustati teda karistada selle eest. Meil oli vaidlus välismaalaste seaduse üle, kus üks osapool oli siseminister Mart Helme. Ta käitus väga ebaviisakalt ja komisjoni esimees kutsus teda korrale. Ja kohe kaotas ta oma töö,” kirjeldab Kallas.

Reformierakonna esinaine võiks vähem fantaseerida ja kuulujutte uskuda ning veelgi vähem neid tõena välja pakkuda. Igal juhul tekitas selline fantaasia rahvuskonservatiivide seas parasjagu nalja – Kaja Kallasest on saanud “selgeltnägija.”

On rumalus ja omamoodi julgus kirjeldada teises erakonnas toimuvat nii, nagu oleks ise kohal olnud, seda enam veel peamises vastaserakonnas. Kaja Kallas aga tõestas järjekordselt oma olematut tõsiseltvõetavust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused