Siseminister Kristian Jaani jutud NETS-i ohutusest ei veena  

Rubriik Repliik On
©UU
Kristian Jaani

Siseminister Kristian Jaani ütleb EPL-is: “Ärge hirmutage, NETS ei saada politseid kellegi koduust maha murdma”, mis paneb küsima – miks on siis politseile seaduslikke lisaõigusi vaja? Mis on see, mida tänase seadusandlusega teha ei saa?

Valitsus algatas nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) muutmise, mis annab terviseametile ning politsei- ja piirivalveametile ohtliku nakkushaiguse leviku peatamiseks täiendavaid volitusi juurde, ütleb hiljutine uudis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tõepoolest, kui inimeste jaoks selle seadusega mitte miski siseministri hinnangul ei muutu, siis miks seda üldse vaja on? Politsei saab siiski rohkem voli inimeste ellu sekkuda ja just see on häirivalt ebademokraatlik. Politseile täiendavate õiguste andmine pärsib alati õigusi, konkreetsel juhul inimeste rahvusvaheliselt tunnustatud põhiõiguste arvelt.

“Õigused, mis antakse: politsei võib ilma kohtu loata eravaldusesse tungida, uksi lahti murda, inimesi vägivaldselt ära viia ja kinni pidada. Inimesi võib allutada ka sundravile kui terviseamet nii otsustab. See seaduseelnõu on politseiriigi ja türannia eelnõu,” ütleb EKRE esimees Martin Helme.

“Loomulikult põhjendavad kõik türannid võimu koondamist enda kätte sellega, et praegu on kole bürokraatlik süsteem – teeme kiiremaks ja lihtsamaks! See kiirem ja lihtsam käib kodanike põhiõiguste arvelt.  Anda terviseametile ja politseile selline võim… Ei ole mõtet tulla rääkima, et me ei hakka seda kuritarvitama. Hakatakse küll! Ja seda tehakse tegelikult juba täna. Kui väikesed lapsed on naiivsed, siis see on nunnu, aga kui täiskasvanud inimesed on naiivsed, siis see on ohtlik,” lisab Helme.

Siseminister Kristian Jaani on juba politseinikust poliitikuks saamas – ta väidab, et kõik piirangud on inimeste endi huvides ja piirajad teevad seda ainult õilsatest soovidest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused