Solvumisühiskond tungib peale – suu kinni või kaeban su kohtusse!

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Kui klaviatuuri kõbistamisest tuleb konstruktiivne kriitika, siis peaks inimestel jätkuma enesekriitilist meelt. Pilt on illustratiivne.

Solvumisühiskond on ka Eestis kinnistumas ja inimestel kaob enesekriitiline meel, mis asendub vihase enda mistahes hinna eest maksma panemisega.

Palju kära tekitas Brigitte Susanne Hundi juhtum. See pole ainuke, ka üks blogija teatas oma kavatsusest väidetavad solvajad kohtusse kaevata. Sama oli ka laste seksiõpetajaga, kes oma vanusest hoolimata pole aru saanud, et mistahes uuendusega välja tulles (olgu see hea või halb), tuleb selle elluviimise eest võidelda, ja seda mitte kohtus – tõestada tuleb ühiskonnale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Inimesed suruvad ennast oma tegevusega avaliku elu tegelaste hulka ja teevad ise intrigeerivaid postitusi – kas nad tõesti loodavad, et saavutavad seejuures sajaprotsendilise toetuse ja heakskiidu? Kriitika tuleb ja see on loomulik (jutt pole hetkel põhjendamata kriitikast ja solvangutest).

Tegelikult tulevad tugevad inimesed neist, kes läbivad elu raskustega võideldes. Kõigi valimatult kohtusse kaebamine pole selline tee – ka ebakonstruktiivse kriitika puhul tuleb ennast kaitsta ja tõestada, et sul on õigus. Kui oled suutnud seda tõestada, on ka võit magusam kui advokaadi välja räägitud eurod.

Inimesed on unustanud vanad väljendid “Ma pole prostituut, et peaksin kõigile meeldima!” ja “Nii kehv mees (naine) ma ka pole, et mul vaenlasi poleks!” Uue põlvkonna lumehelbekesed nõuavad, et nad peavad kõigile meeldima ja kui ei meeldi, siis kohtusse!

Üks asi, mida need inimesed ei arvesta, on lugupidamine. Kohtus võib ju võita, kuid kriitika summutamine kohtu kaudu ei mõju kellegi mainele hästi. Sest tegu on ju suude sulgemisega kohtuga hirmutades.

Ei saa päris kindlalt väita, et sellised kohtuteel käijad raha taga ajaksid – küsitav summa peab suur olema, sest ka advokaat tahab oma osa. Pigem soovitakse ikka suid sulgeda. Aga ka raha loeb. Või nagu kirjutab räppar Martti Poom:

“Kui sul on raha otsas ja sa ei tea kuidas enam teenida, siis hakka andma inimesi kohtusse, kellele sa ei meeldi. Mis sest, et sul võiks olla suva nende arvamusest, sest sa tunned, et sa oled parem inimene kui nemad, kuid tõsine on fakt, et sul pole raha. Ja siis hakkadki välja pressima inimestelt – sõnavabadust eirates. Ja varsti elamegi ajas, kus keegi ei või öelda midagi kellegi kohta, kui ainult takka kiita, olenemata tema rumalatest väljaütlemistest. /…/ Hiljem ei või isegi otsa vaadata, sest see võib tekitada ka sügavaid hingehaavu. /…/ Kurb lihtsalt, kuidas lastakse inimestelt raha röövida, kes lihtsalt julgesid öelda et üks inimene on “moraalitu”. (Kroonika)

Tegelikult peaks ka advokatuur võtma vähemalt aumõistelise seisukoha advokaatide suhtes, kes ajavad selliseid solvumishagisid. Jah, see on advokaatide töö, kuid ka nemad võiks kasvõi klienti nõustades eetilise piiri ette tõmmata, kust saati on tegu solvangu ja kust saati konstruktiivse kriitikaga. Praegu aga kasutatakse advokaate suude laussulgemiseks ja hirmuõhkkonna tekitamiseks.

UU

6 commentsOn Solvumisühiskond tungib peale – suu kinni või kaeban su kohtusse!

 • Avatar

  Meenutaks üht vana ütlust: Lollid solvuvad – targad saavad aru.

 • Avatar

  Olen kirjutatuga nõus sest ka kriitika või arvamus tembeldatakse meil kohe solvamiseks, kusjuures ise nad on sama teinud.

 • Avatar

  Mulle meeldis see lause: “Tegelikult tulevad tugevad inimesed neist, kes läbivad elu raskustega võideldes.” Selle pärast ei sobigi Taavi Rõivas ja Kaja Kallas peaministriteks, et nemad on kõik hüved saavutanud liiga kergelt. Taavi Rõivas hakkas peale kooli lõpetamist “nõunikuks”. Sealt lendas kohe ministriks ja sealt kohe edasi peaministriks. Kõik laabus nii, nagu sõitmine lepase reega. Edasi kostsid juba tema suust sellised lapsused nagu “Eestis ei olegi suuri probleem! On vaja tegeleda ainult PEENHÄÄLESTUSEGA!” Kaja Kallas on samuti poliitikataevasse tõusnud tänu oma isa Siimu mõjukusele ja rahalisele toele. Sündides hõbelusikas suus ei pidanud Kaja kunagi heitlema tegelikke probleemidega. Ikka võis toetuda isa tugevale käsivarrele ja paksule rahakotile. Erinevait näiteks Jüri Ratasest, kes pidi murdma Edgar Savisaare ainuvõimu Keskerakonnas. See julge samm oli väga riskantne ettevõtmine. Sest kui J. Ratasel ei oleks see õnnestunud, siis võib täie kindlusega väita, et Edgar oleks ta edasise elu ja karjääri ära rikkunud. Kuid tänu Ratase võetud julgele riskile on meil nüüd valitsus, mis tegeleb Eesti ees seisvate päris probleemidega. Lumehelbekestest Kallase ja Rõivase valitsus aga “peenhäälestaks” meie kõigi elu pseudoprobleemidega. Õnneks ei pea me seda taluma!

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Alles kuulasin A.Raidi Serviti`t ja kui meie õigussüsteem ongi nii mäda nagu seal tõestati siis ei jäägi muud üle kui “lõuad pidada ja edasi teenida” !
  Pole ühtki institutsiooni,ametkonda jne.kus ei töötaks terve hulk inimesi kelle igasugune kutseeetika on võõras !
  Siis kui meil algusaastatel olid veel kasvuraskused tehti mulle politsei poolt trahvi ja kui tõestasi dokumentaalselt,et ma pole süüdi siis vastas politseikommisar “Süüdi sa pole aga kuna ma olen juba selle trahvi väljakirjutanud siis nii jääb kui ei meeldi kaeba kohtusse”.

  • Avatar

   Aga kaeba- see on tasuta muide, sest oled riigi vastu kohtus. Tavaliselt politsei kohtus kaotab, sest nende süüstamismenetlused on koostatud ulmeliselt diletantlikult.

 • Avatar

  Kui kohtud lähevad selle alusetu väljapressimise liiniga kaasa, summutatakse sõnavabadus. Kui kohtunikel säilib kaine mõistus, ei võeta selliseid absurdsetel alustel väljapressimis/süüdistusi menetlusse.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused