Soome fond ostab Tallinnas kortereid kokku – ega ometi mitte põhjanaabrite migranditulva hajutamiseks

Repliik,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Soome siseminister Maria Ohisalo soovib riiki rohkem migrante – pole siis ime, kui neid ka sokutama hakatakse, sest põhjanaabrite ressursid pole lõputud.

Eesti avalikkuses käivad juba pikemat aega jutud sellest, et migrantide üleküllusega hädas olev Soome tahab neid hakata Tallinnasse sokutama – ka siinsesse tänavapilti on ilmunud võõrad, kes tudengiteks on liiga vanad ning IT-tippspetsialistideks kuidagi liiga väheesindusliku olemusega.

Postimees kirjutab, et põhjanaabrite investoritele kuuluv Asuntosalkku Eesti OY on lühikese ajaga soetanud Tallinnas pool tuhat üürikorterit, mida on kümme korda enam kui neli aastat tagasi. Mõistagi ei räägita selles loos, kelle tarvis need korterid soetatakse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soomes Helsingis on juba rändekriisi algusest olnud migrantide jaoks kortereid puudu – võõrad tahavad just pealinna jääda. Riik annab migrantidele ohtrat sotsiaalabi ja varustab neid igakülgselt muu vajalikuga, nagu paljastas hiljuti üks pagulaseks maskeerunud Soome kodutu.

Helsingi aga on hädas korteri vähesusega, pealegi tahavad linnavõimud migrante hajutada, et ei tekiks getosid – nii võivad pilgud vabalt “Helsingi lõunapoolsesse eeslinna” pöörduda.

Reaalselt on migrantidel täiesti võimalik elada Tallinna korteris ja käia vajalike asjaajamiste pärast alatasa Helsingi vahet. Üüri saab maksta Soomes saadavate rahade eest ning ülesõit peaks olema vahelejäämiseks suhteliselt ohutu.

Seda infot, kes Asuntosalkku Eesti OY korterites elavad, ei anna välja ilmselt ei firma ise ega ka Tallinna linnavõimud. Küll aga peaks olema võimalik selgust saada, kas neis korterites elavatel välismaalastel on õigus Eestis viibida.

Eriti hulluks teeb asja see, et Soomes on “kaduma läinud” umbes 6000 varjupaigataotlejat, kes ei saanud positiivset vastust, ja uus vasakpoolne valitsus eesotsas siseminister Maria Ohisalo on tingimusteta migratsiooni tervitaja, Soome enda võimalused aga on piiratud. Pole siis ime, kui migrante lahe lõunakaldale sokutama hakatakse.

Möödunud nädalal lipsas uudistest läbi ka sõnum, et Helsingi eeslinnas olev ametikõrgkool Haaga-Helia soovis Tallinnas avada oma filiaali hotelliteenindajate koolitamiseks inglise keeles (õnneks luba ei antud ja just migratsioonipumba kartuses). Järsku sooviti kortereid neile Kolmanda maailma “tudengitele”?

Kui küsida, et kas selline smugeldamine Eesti avalikkuse teadmata on võimalik, siis siinseid vasakliberaale tundes võivad Uued Uudised kahtluseta vastata: jah, on küll!

4 commentsOn Soome fond ostab Tallinnas kortereid kokku – ega ometi mitte põhjanaabrite migranditulva hajutamiseks

 • Avatar

  2kki seos ametikõrgkool Haaga-Helia -ga?

 • Avatar
  Rahvaomakaitse

  See soomlaste skeem pole mingi uudis, see käib juba mitu aastat ja kuna keegi pole miskit märganud ja “pealtnägija” ammugi selliste asjade vastu huvi ei tunne siis ei saagi keegi teada kuskohast on pärit see kohustuslik tegelane igas bussi peatuses kellel ei näi kuhugi kiiret olevat, lihtsalt ootab järgmist bussi.
  Nüüd ilmselt võetakse asi suuremalt ette, ja muide kõik saab olema seaduslik, piisab sellest kui tegelasel on taskus üürileping.
  Need on uued soome turistid, lihtsalt viina asemel tahavad nad ülalpidamist ja nende ees vabandamist, laulupidu nüüd kahjuks jääb ära!

 • Avatar
  Aleksander

  Miks mul on tunne et ainus viis kuidas saada stopp sellele neegriimpordile on ikkagi et kui tulebki tegelikult Venemaa ja näitab mis ta õige arvab EU idapoolsetest riikidest, ning kehtestab taas oma endised piirid, sest Eesti poliitika ei peata immigratsiooni vaid kuulavad Brüsselit.
  Seega, “õudne” Venemaa ehk on teised reeglid aga lootust on, et ka sedasi pääseme veel pooltooretest ja jaburatest Brüsseli plaanidest inimkonna suhtes, kaob ära pedepropaganda, feminismus ja muu jamps.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused