Soome on teel ehtsasse stalinismi: vihakõnekruvid keeratakse veelgi koomale

Repliik,
- Updated
Soome oli kunagi demokraatlik maa, nüüd on ta muutumas totalitarismi edendajaks. (Foto: Scanpix)

Kui keegi üritab väita, et vihakõneseadused ei hävita sõnavabadust ja demokraatiat, siis Soome lükkab selle väite reaalsuses ümber – seal keeratakse kruvid lõplikult kinni.

Soome regionaalministri Sirpa Paatero määratud töögrupp alustas avaliku nõukoja koostatud ettepanekute põhjal vihakõne täiendava piiramise läbivaatamist, kirjutab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soovituste hulgas on usaldusväärse organisatsiooni loomine, mis annaks teada vihakõnest. Kellele see organisatsioon peaks usaldusväärne olema?

Hoogustatakse ka repressioone: aruande koostajad soovivad, et politsei, kohtud saaksid rohkem volitusi. Siis oleks politseil juhtumite uurimiseks suurem tegutsemisvabadus ja karistamisprotsessid kiireneksid. Lõpparuandes soovitatakse ka rangemaid karistusi.

Ja et oleks teada, kes vanglatesse suunatakse: soole, rahvusele või vähemusgrupile suunatud vihakõne oleks alus karistamiseks.

Ka poliitikasse võivad jääda ainult tõelised progressivistid: aruande koostajad leiavad samuti, et poliitikud peavad andma eeskuju ja vältima vihakõnet. See oleks ka tingimus valimistel kandideerimiseks.

Muidugi teevad vihakõneseaduse koostajad ka nalja: vihakõne piiramise eesmärk olevat elavdada arutelukultuuri – entusiasm vihakõne teostamise vastu kaduvat, kui internetiplatvormid täidetakse konstruktiivsete arvamustega.

Uskumatu küll, aga põhjanaaber on otsustanud suure Stalini ideed ellu viia. Kallid hõimuvelled, kuidas te küll nii “vihase rahva” ja oma maa vanglaks muutmiseni jõudsite – nii võiks küsida.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused