Sooneutraalne liiklusmärk — mis pistmist on sel ideoloogide sünnitisel liiklusohutusega?

liiklusmärkliiklusmärk

Kuulasin tagantjärele laineid tekitanud saadet “Ajurünnak” Tallinna televisioonis ning pean tunnistana, et kaks loosungeid loopivat ideoloogi kahe terve mõistusega inimese vastu on üks põnev saateformaat küll.

Et aga mitte anda põhjust enda meesšovinismis süüdistamiseks, siis võtaks ette ühe lihtsa teema, mis käis läbi ka saatest. Nimelt otsustas Soome muuta liiklusmärgid sooneutraalseteks. Ehk siis edaspidi pole märkidel inimese sugu laiade õlgade või seeliku järgi ära tuntav, selle asemel tuleb ähmasem kujutis.

Halloo, inimesed, mis on siin pistmist sooneutraalsusega — liiklusmärgid on mõeldud turvalisuse tagamiseks, mitte poliitideoloogiate mängumaaks. Minul on täiesti suva, kui foori keelavas tules on ka punane tuldsülgav draakon ja rohelises kutsuvalt viipav tulnukast roheline mehike, peaasi, et ma teaksin, millal ma tohin turvaliselt liikuma hakata ja millal pean seisma jääma!

Kaks sotsist feministi näevad kahjuks liiklusmärkides hoopis inimõiguste ülddeklaratsiooni, või õigemini, nende nägemust sellest, millel aga pole vähimatki seost liiklusohutusega. Multikultuursuse ideoloogiatöötajad aga suruvad oma absurdsed nõuded sisse elualadele, kus pole jälgegi nende diskrimineerimishirmust.

Ja kõige hullem on see, et Soome maksumaksjad maksavad oma taskust kinni kõik need tuhanded uuendatavad liikluseesmärgid! Äkki saadaks arve hoopis feministlikele organisatsioonidele?

Kommentaarid