Sotsiaalministeeriumi vähemuste kampaania – ilus idee narrikuues

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Sotsiaalministeeriumi läbikukkunud kampaania.

Kui inimlikkus tuleb keeldude ja käskudega, siis pole see enam inimlikkus – see tõdemus on tänases maailmas üha enam aktuaalsemaks tõusmas.

TÜ Orientalistikakeskuse vanemteadur ja MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut juhataja Peeter Espak leiab, et sotsiaalministeeriumi “samapaljuinimesed” kampaania mitte ei ürita panna erinevate ellusuhtumistega inimesi üksteist paremini mõistma, vaid hoopis loob negatiivseid stereotüüpe nii eri religioonide esindajatest kui isegi puuetega inimestest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta toob näiteks kristlase Kristjani, kes on tõenäoliselt kehv kristlane, sest klipi järgi ta häbeneb oma uskumisi, samas kui kristlased tegelikult levitavad oma sõnumit rõõmsalt ja avatult. Pearätiga mosleminaine on samuti reklaamimiseks kummaline nähtus, sest suurtes islamimaades nagu Iraan ja Saudi Araabia, on võitlus kohustusliku pearäti vastu just naisõigusluse sümbol.

“Videoklipp, milles aga Soome tööle sõitev eestlane istub taksosse, mille juht hakkab temaga rääkima ukraina keeles, on juba täiesti mõistetamatu. Miks peaks taksojuht, kes nagu videost koheselt selgub, räägib muuhulgas pea vabalt ka eesti keelt, alustama korduvalt vestlust eestlasega võõrkeeles? See on ju selge solvang ja kliendi mõnitamine,” kirjutab Peeter Espak.

Rohkem saab lugeda ERR-ist, kuid oluline sõnum teadurilt ongi see, et “inimene koos oma inimlikkuse ja individuaalsusega – nagu ka kogu ühiskond – on taandatud vähemusgruppide süsteemiks, mis on asetatud pidevasse võitlusse eeldatava kurja ja mõistmatu “normaalsuse” vastu… /…/ See on kaasaegne sotsiaalse õigluse sõdalusest tulenev identiteedipoliitika, mis ei näe inimeses mitte inimest, vaid eelkõige vähemusgrupi kollektiivi üht osa.”

Kui jälgida Läänes toimuvaid vasakliberaalseid “võrdsusvõitlusi” ka Eesti kontekstis, siis need ei saa olukorda paremaks muuta, vaid teevad seda aina hullemaks – need, kelle eest väidetavalt võideldakse, asetatakse tegelikkuses võrdsetest võrdsemate olukorda, kus nende vastu tekib pigem trots ja viha. Mida tulisemalt nende “õiguste” eest võideldakse, seda rohkem kasvavad pinged – ja seejuures on võitlejateks enamasti need, kes ise antud vähemusgruppi ei kuulu või on ideoloogilised aktivistid.

Me ei loo sõbralikku ühiskonda, kui geid kuivanud oksana elupuul surutakse igati võrdseks eluandva mehe-naise suhte ja heteroseksuaalse perega; kui oma kodumaa tuksi keeranud migrandid on sihtriikides samade õigustega nagu jõuka ja stabiilse ühiskonna loonud põlisrahvas; kui kliimavõitluses jäetakse maailma üks osa – Inimene – ainult enesepiitsutamise vääriliseks; kui marufeministide võitlus naiste õiguste eest põhineb ainult kollektiivsel meeste jalge alla tallamisel, ja nii edasi.

Ei saa ju tulla mingit sõbralikkust, empaatiat, teineteisemõistmist ja rahu, kuid “võrdsuse” nimel peab vastased elimineerima – see on bolševistlik lähenemine, kus kommunismi nimel tuli kõigepealt tappa ekspluataatorlik klass.

Sõbraliku ja mõistva ühiskonna loomine on ilus idee ja sellega läheb kaasa eriti ohtralt noori inimesi, kes ei näe, et armastus, headus ja inimlikkus muudetakse kohustuseks, mille puudumise eest karistatakse; et inimesed, kes võrdsust looma kutsuvad, on võtnud endale vähimagi legitiimsuseta õiguse panna ühiskonda elama oma nägemuse järgi, ja ka karistusfunktsioonid.

Totalitarism ei tule enam tule, piitsa ja käeraudadega, vaid hiilib sisse kaaperdatud inimlikkuse kaudu, tehes seda parafraasi “Kõigi maade sallivuslased ühinege… või ma tulistan!” võtmes.

4 commentsOn Sotsiaalministeeriumi vähemuste kampaania – ilus idee narrikuues

 • Avatar
  Margus Peterson

  nuhkijale: see ei ole mitte asendustegevus, vaid SIHIKINDEL TEGUTSEMINE, kusjuures maksumaksja raha eest. sotsminnist
  võib pooled kaadrid eesotsas eriti priske maarikaga täiesti külma kõhuga lahti lasta ja mitte mingit maailma lõppu ei
  tule – ülejäänud saavad oma TÖÖGA ilusti hakkama. lõdva randmega. pääküsimus on hoopis muus – KUST ja KELLELT tulevad
  sellised “vaimusünnitised”? aga veike meenutus ei tee paha – kas ossipoju-tsahkna “pakt” juba meelest lännu? selle
  järgi saaks iga inime oma sooidentiteeti KAKS KORDA AASTAS MUUTA. kas põle “uvitav” – täna lööb mulle sajopp pähe ja
  poole aasta pärast marsin naeste sauna uksest sisse! ja katsugu keegi mulle santi sõna lausuda! kuda ma säält väljun
  – kas omil jalul või tuuakse, jalad ees – saame näha. mis aga asja “pikantseks” teeb – sellelt paprelt leiame ühe
  “autoriteetse arvamusliidri” tütre nime.
  kuda see kivisildnik ütleski: MURRAD SELGROO – SUL ON LOOTUST. KASVÕI ARSTIDE ABIGA. MURRAD VAIMU – SEE ON LÕPP.
  IGAVESEKS.
  lugemissovitus: EUROOPA MANIFEST. PRAKTILINE IDEALISM. EUROOPA VIIMANE LAHING.

 • Avatar

  Milla juba juba need kaks häbiplekki – sotsminn ja haridusminn – minimaliseeritakse ja lõpetatakse idiootlikud kampaaniad???
  Tuleb aru saada, et sellised kampaaniad tulevad sellest, et NEIL SEAL EI OLE MIDAGI TEHA ja siis mõeldakse välja ASENDUSTEGEVUST.
  Ja seda tehkase tantsides Sorose “avatud fondide” näpunäidetele mis on meie kultuurile hävitav nähtus.
  Ungari peksis Sorose jüngrid välja – isegi Venemaa saatis nad minema aga mingi Eesti poputab neid ikka kui sitta pilpal – KAUA VEEL???

 • Avatar
  Margus Peterson

  viskan vahest pilgu pääle ka rahvuslase blogile. soovitan seda teilgi teha. viimased laupäevased pildid on vaatamist
  väärt. sealt sain ka lihtsa seletuse – need “samapaljuinimesed” pole midagi muud kui lihtlabased LIPUTAJAD. ja sellised
  on pälvinud sotsminni, värdõigusvoliniku ja krtteab kelle soosingu. egas midagi – ütle, kes on su sõbrad, ja ma ütlen,
  kes oled sa ise.

 • Avatar

  Ikka ja jälle saame tõdeda et põrgutee on palistatud ilusate loosungitega.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused