Sotside ja Reformierakonna tegevusel puudub rahva toetus: tsirkust Riigikogus tehakse oma leivaisadele meeldimiseks

Repliik,
- Updated
©UU

Sotsid ja Reformierakond teevad meeleheitlikke ponnistusi, et nurjata valitsuse pensionireform, mis annaks inimestele õiguse ise oma raha üle ise otsustada. Rahva toetust nende tegevusel aga ei ole.

Sotsid ja reformierakondlased tegid sotsiaalmeedias kõva kampaania, mis kutsus täna hommikul inimesi meeleavaldusele valitsuse pensionireformi vastu. Ettevõtmine kukkus läbi – kohal oli nii vähe rahvast, et valitsusvastaseid plakateid hoidsid käes Riigikogu opositsioonisaadikud ise.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vähene osavõtt on märk sellest, et enamik inimesi toetab valitsuse pensionireformi. Toetust kinnitab ka avaliku arvamuse uuring. Sügisel AS Turu-uuringute korraldatud küsitlusest nähtub, et teise samba vabatahtlikuks muutmist toetab 68% inimestest.

Mõistagi ei lasknud avalikkusega manipuleeriv opositsioon rahva toetuse puudumisest end häirida ja püüdis Riigikogu istungit nurjata, vedades saali plakatid tekstiga „Lõpetage Eesti lõhkumine!“. Peale selle, et tegemist on sulaselge valega, on tegu esimese korraga, kus on saali veetud loosunguid.

Kuna Riigikogu kodukord selliste plakatite saali vedamist otseselt ei keela, lükkus istungi algus ligi tunni võrra hilisemaks, et Riigikogu juhatus saaks otsustada, mida sellistel puhkudel teha. Seni on kehtinud hea tava, mille kohaselt plakateid ja loosungeid parlamendisaali ei veeta. Riigikogu juhatus otsustas, et edaspidi ei ole loosungid saali oodatud.

Heade tavade rikkumisele ei läinud valelikud sotsid ja reformierakondlased mitte seepärast, et neil oleks mure Eesti pensionisüsteemi pärast. Kaugel sellest. Kui neid huvitaks Eesti inimeste tulevik, siis nad mõistaksid, et reform annab õiguse ise oma säästude üle otsustada, ja kellel on soov teise sambasse raha edasi koguda, saab seda teha ka pärast reformi.

Praeguse pensionisüsteemiga ei ole mõtet seepärast edasi minna, et inflatsiooni ja praegust väljamaksete süsteemi arvestades on sellest sambast ainsad sisulised võitjad need, kes raha pööritamisega tegelevad ehk ennekõike pangad.

Aga siia ongi koer maetud! Praeguse pensionireformi vastu on olnud eelkõige pankurid. Kui vaatame, kes on olnud Reformierakonna suurrahastajad ja toetajad, siis on mõistetav, miks opositsioon pensionireformi vastu nii tulist võitlust peab. Oma leivaisade regulaarsed annetused tuleb ju välja teenida! Just pangad on kõige rohkem huvitatud sellest, et rahva pensioniraha jätkuvalt nende kaukasse voolaks.

Tavainimene võidab teise pensionisamba reformist igal juhul ja sellest hakkavad peagi aru saama ka sotside ja reformierakonna valijad. Tõenäoliselt on ka see üks põhjus, miks opositsiooni hii häälekalt reformi vastu on. Sotsid ja oravad ei suuda leppida tõsiasjaga, et Eesti elu läheb praeguse valitsuse ajal paremaks. Nad on hirmul, et ühel hetkel saavad kõik Eesti inimesed aru: meie riigil läheb paremini, kui hoida Reformierakonna ja sotside poliitikud riigitüüri juurest võimalikult kaugel.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused