Sotsijuurtega Toomas Sildam jutlustab ka väärtustamise puhul kommunismi

Repliik,
©Uued Uudised
Toomas Sildami lugu ERR-is.

Sotsialistliku taustaga ERR-i ajakirjanik Toomas Sildam on seadnud Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa sõnad sellisesse valgusesse, kust saab Henn Põlluaasa igast asendist tulistada – ehk siis võttes sõnast nii kinni, et kõri oleks peos.

“Valitsusliidu tugevusest hoolimata ei taha Põlluaas koalitsiooni hääli kaotada ja üritab enda kuvandit mahendada. Viimasel iseseisvuspäeval pidaski ta malbe ja sõnades ühendava kõne, milles ütles, et “me vajame üksmeelset ja tugevat Eestit, kus väärtustatakse igat meie inimest”,” kirjutab Sildam. “Igat meie inimest… See tähendab, et väärtustatakse sotsi ja rahvuskonservatiivi, reformierakondlast ja isamaalast, heterot ja homo, liberaali ja konservatiivi, ajakirjanikku ja põllumeest jne.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Henn Põlluaas pole küll inimene, keda on Sildam harjunud poliitikas nägema ja kes “üritab enda kuvandit mahendada” – oma kindlameelsust on Riigikogu esimees pidevalt välja näidanud. Tema sõnad Eestist, kus väärtustatakse igat inimest, ei ole lihtsalt lahti seletatavad sildamliku kommunisti mõttemaailmaga.

Muidugi on vaja väärtustada igat Eestimaa inimest, kuid see ei tähenda, et väärtustatud kodanikud võiks teha, mida süda lustib. Sildami väärtustamismõttekäigu taga kumab tahtmine näha liberaalset vabadust, kus ükski kapriis, pretensioon, pahe ega lollus ei tohi hukkamõistu saada. Henn Põlluaas näeb väärtustatud inimesi vastutustundlike kodanikena, kes tunnistavad endale ja teistele, et nende vabadused ei tohi hakata teiste vabadusi ja õigusi segama.

Kui võtta aluseks üks karmimaid konfliktipunkte ehk hetero ja homo võrdse väärtustamise, siis väärtustada tuleb kodanikke nende seksuaalsest suunitlusest olenemata, kui nad hoiavad oma sellealase elu magamistoas. Kui homod toovad selle elu paraadidega tänavatele, propagandaga lasteaeda ja kooli, võõrsil ja võõraste seadustega sõlmitud abieludega Eesti kohtusse ning toimetulekunõudmistega riigieelarvesse, siis tähendab see, et nad tahavad enda üleväärtustamist. Elu edasi andvad heterod seda ei nõua, küll aga kuivanud oksad elupuul.

Tulebki võrdselt väärtustada sotse, reformierakondlasi ja rahvuskonservatiive, aga see ei tähenda, et tarandid võivad raiki-siseministrite toe teiste meeleavaldusi rikkuma tulla või oravaparteilased lihtsalt jaburate järelepärimistega parlamendi tööd segada. Ajakirjanikke tuleb väärtustada, kuni nad ei kleebi juhuslikult leitud joodikuid tõrvikurongkäigu külge ning liberaale seni, kuni nad ei vea sisse võõrsil valmis vorbitud “euroopalikke väärtusi” ega kuuluta “liberaalset demokraatiat” ainuõigeks.

Üheski ühiskonnas ei saa väärtustada valimatult igaüht, vaid arvestama peab ka ühiskonnas paika pandud eetilisi, moraalseid ja seadusandlikke lähtepunkte – seadusrikkujate puhul me ju piirame nende väärtustamise ruumi.

Sildam aga unustas sellegi, et tema leivaisad väitsid enne valimisi, et “igaüks loeb”, kuigi varsti selgus, et mõttekäik peab ka “lugemiseks” vastav olema…

5 commentsOn Sotsijuurtega Toomas Sildam jutlustab ka väärtustamise puhul kommunismi

 • Avatar
  Margus Peterson

  maksumaksja rahadega nuumatav eeärrärr on üks “huvitav” asutis. sääl saavad vabalt suud pruukida sellised “arvamusliidrid”,
  kel igapäevaelu võib tekitada peris “põnevaid väljakutseid”. näiteid? aga palun. himmamarju, kes kuulutas, et suvaline
  leheneeger peab olema täielik mölakas. kusjuures täiesti karistamatult. ilkudes seejuures ÕPETAJA LEMBIT PEEGLI üle.
  või tšekist parisekrister, kes minusugustele “ajupuudulikkusega vanadele pässidele” “reserveeris” “endlösungid”, mida on
  võimeline genereerima ainult eriliselt väärastunud “geeniused”. kõne all olev apostel kristjan tükkis oma jutlustega –
  lutikas ta oli ja lutikaks ka jääb. aegade lõpuni. ei vääri sedagi, et neid põlastataks.

 • Avatar

  Millest see Aleksei veel aru saanud ei ole. Miks teda lastakse siin kommenteerida? Kadugu oma kodumaale ja karjugu seal.

 • Avatar
  Leo Viller

  Loodusseaduste kohaselt on igas nähtuses olemas erinevad tasemed, millest järeldub, et ka inimesed on igas suhtes, seejuures ka oma poliitilistelt vaadetelt, erinevad. Sellest järeldub omakorda, et inimesi tuleb väärtustada mitte ühetaoliselt , vaid erinevalt, meie Eesti Vabariigis vastavalt sellele, missugust osa nad mängivad Eesti vabariigi Põhiseaduse preambulas äratoodud põhimõtete elluviimisel

 • Avatar

  Kiisler-Sildam, ei tahaks neid kumbagi näha ega kuulda. Need ongi inimesed, kellele nõukogude võim on päriselt pähe löönud ja ei suuda sellest mingi valemiga lahti öelda.Halavad koos Alexeyga punast reziimi taga, aga ära ka ei lähe omade juurde, küllap pole seal võimalik kellelegi pähe istuda, nagu siin. Seal valitseb putja, kes samasugust oma kõrvale ei lase, kuigi olid koos ühes organisatsioonis minevikus. Aga võib-olla ka olevikus, mine sa tea. Ega Sildam pole sellel teemal ka sõna võtnud, vaikimine ongi nõusolek.

 • Avatar

  Alexey, aga sina oled ju siin. Kas see pole tõend, et sind on väärustatud vaatamata sinu jutule.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused