“Spasiba dedu za pabedu”: Liisa Pakosta viskus Punaarmee kaitseks dzotile

Repliik,
©Scanpix
Idapoolsed “liisapakostad”, “oudekkilooned” ja “katriraikid”.

Pole Oudekki Loone ainus Punaarmee kaitsja, eestlaste seast lisandub neid riburada ja pärast sotsist Narva abilinnapead Katri Raiki on vägistajaarmeed kaitsmas ka vasakliberaalsest võrdsusvolinikust muinsuskaitsjaks ümberlõigatud Liisa Pakosta.

Pakosta väitis mõne päeva eest EPL/Delfis oma kolumnis, et “hauas on kõik vennad”, pannes seega ühte nii mõrtsukad kui ohvrid. Selle peale kirjutas teine kolumnist Ivan Makarov: “EPL + lugu „KOLUMN. Liisa Pakosta: hauas on kõik vennad“ on juba kohe alguses ilge. Esiteks kui oled võrdsuslane, kvootnik ja soovolinik, siis ei ole vaja üritada näidata, nagu siin ilmas kärvaksid ainult mehed. Kui aga kasutatakse kommunistide lemmikkujundit „sõber, seltsimees ja vend“, siis seltsimees Pakostale küsimusi muidugi ei ole. Võib-olla ta ajas haua segamini meestesaunaga, kus kõik on tõesti vennad, eriti õlut võttes.”

Makarov lisab: „Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik, kolumnist“ Pakosta kirjutab: „Rahvuse alusel austusel vahe tegemine, nagu nüüd on olnud Eestis ka sõjahaudade teemal üksikuid hüüatusi kuulda, ei kõlba kohe üldse. /…/ Paatoslikud hüüded stiilis „matame Butša ohvrid koos seal kangelaslikult langenud vene burjaatidega, sest nad kõik on vennad“, on võikad. Vägistaja ja vägistatu on vennad? Braavo, soovolinik! Nagu ütlevad venelased ise, „kakaja pakost!“ Ehk „milline jälkus“!”

Sellega naiskommissari tegevus ei lõpe. “Vaatamata valitsuse plaanile Eesti aasta lõpuks punamonumentidest puhastada, kinnitas muinsuskaitseameti juht Liisa Pakosta, et 21 meetri kõrgune maamärgina tuntud Tehumardi mõõk ei kao oma asupaigast mitte kuskile, kirjutab Saarte Hääl.

Nädal tagasi ütles vastne välisminister Urmas Reinsalu valitsuse pressikonverentsil, et aasta lõpuks peab Eesti olema punamonumentidest puhas. Saaremaal on koos hauatähistega pea sada nõukogude ajaga seotud monumenti. Tuntuim neist 21-meetri kõrgune “Tehumardi mõõk”, mis 1997. aastast on kunstimälestis, olles seega üks kolmest mälestiseks kuulutatud punamonumendist Eestis.

“See ei lähe mitte,” ütles Saarte Häälele muinsuskaitseameti peadirektor Liisa Pakosta, kes on enda sõnul välisminister Reinsalu vastu panustama kahe kasti hea Saaremaa õllega, et Tehumardil jääb sammas püsti.”

Liisa Pakosta viskus dzotile. “Isake Stalin” hindab seda oma põrgukatlast kindlasti kõrgelt. Troika Loone-Raik-Pakosta on loodud.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused