Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Süvariigi poliitprojekt õigustab oma pilanime

09.12.2022
Nii arvab karikaturisti pilgu läbi üks vasakliberaalne erakond.
© Erki Evestus

Kristina Kallase süvariiklikku poliitprojekti Eesti 200 on nimetatud vahel ka Gruz 200-ks, mis määratlusena on räige küll, aga samas uskumatult tõene.

Ka sotsiaalmeedias avaldatakse arvamust: “Frankenstein oli äpu. Eestis on loodud poliitikute laipadest terve UUS erakond, mis elab ja tegutseb – E200. Varsti hakkab riiki juhtima.”

Tõepoolest, E200 koondab endasse vasakliberaalseid inimesi, kes lähevad sinna hädistest erakondadest ja ideoloogilistest institutsioonidest. Poliitikutest jäävad silma kaks oma erakonna põhja lasknud tegelast: kunagi Isamaad juhtinud Margus Tsahkna ja endine rohefüürer Züleyxa Izmailova.

Poliitprojekti on läinud kunagine Kaja Kallase valitsuse tervisenõukoja juht Irja Lutsar, kes peaministrilt jalaga saades vahetas kohe oma pandeemilisi veendumusi, sinna tilgub igasuguseid tegelasi Kersti Kaljulaidi lähikonnast, globalismi edendava Praxise rahvast, ühesõnaga kõikvõimalikke karvaseid ja sulelisi poliitilise maastiku vasakliberaalsest tiivast.

Muidugi loodavad palju läbikukkunud poliitikud, et E200-st saab protestiparteina uus jõud ja nad pääsevad tagasi poliitikasse, kaetud laua taha. Samas on projektist saanud Reformierakonna loputuskast – kui Kaja Kallas ajab oravapartei ummikusse, nõrgub ühisvalija E200 taha; kui poliitoravatel saabub uus pähklipuremisaeg, kuivab jällegi E200 kokku.

Eks aeg annab arutust, aga praegu tundub, et süvariik sai oma projekti tööle. Ainult et algne füürer Kristina Kallas heideti üle parda ja teda asendab eksajakirjanikust värvimuutja Lauri Hussar, kel on oskus rääkida ka must vikerkaarevärviliseks.

Uued Uudised

Selgitus: Gruz 200-ks nimetati suuri veoautosid, mis Ida-Ukraina separatistliku mässu algusajal vedasid sinna varustust, tagasi Venemaale sõites aga Vene sõjaväelaste laipu.