Tallinna Tehnikaülikooli ja Keegan McBride konflikt on omal moel õpetlik ka välismaalastele

Repliik,
- Updated
TalTech
©Uued Uudised
Tallinna Tehnikaülikool

Niinimetatud TalTechi ja Nurkse instituudi väidetav korruptsioonijuhtum on omal moel muutunud “vilepuhuja” objektiivsuse kahtluse alla seadmise juhtumiks – kohati tundub, et süüdi pole enam seadusi rikkunud “talltehh”, vaid juhtumi avalikustanud noor mees.

Aga see selleks. Lool on ka teine moment ja see on Eesti ülikoolide rahvusvahelistumine ja üleminek inglise keelele – ühest küljest justkui midagi progressiivset, kuid samas pea igas hetkes negatiivseid momente täis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tuleb välismaalane Eestisse ning asub tööle siinses ülikoolis või muus teadusasutuses. Eesti keelt hakkavad õppima tõsised entusiastid, kes tunnevad sügavamat huvi põlisrahva kultuuri ja keele vastu – aga neid on vähemus, ülejäänud saavad edukalt hakkama ka inglise keelega. Eriti seetõttu, et noorem eestlaste põlvkond suhtub sellesse keelde kadakasaksliku orjalikkusega.

Noor välismaalane elab siin ja suhtleb akadeemilise seltskonnaga inglise keeles, lihtsamate eestlastega suhtlemist ja neid mõistmast takistab aga ühe poole puudulik eesti keele, ja teise poole kehv inglise keele oskus.

Kui nüüd juhtub midagi sellist, nagu juhtus Keegan McBride`ga, siis kaob noorel välismaalasel automaatselt põhi alt. Kuna TalTechil on ühiskonnas tugev positsioon, siis lähevad “vilepillipuhuja” tagant ära ka eestlaste akadeemilised ja inglise keelt valdavad ringkonnad – kasvõi seetõttu, et nemad peavad Tallinna tehnikaülikoolis edasi töötama. Meedia avaldab temapoolseid seisukohti nii, kuidas ise klikkide poolest vajalikuks peab.

Tehnikaülikoolil aga on jalgealune tugev nii siinsetes akadeemilistes ringkondades, meedias kui ka poliitikas (Aaviksool) – tema saab luua tugeva ringkaitse, levitada oma sõnumit igal pool, levitada kasvõi klatši ja kuulujutte McBride`i kohta, ja isegi kui arvamus “talltehhist” on halvenenud, on propagandasõja ohjad ülikooli käes. “Vilepillipuhujat” aga ei usuta täielikult isegi välismaal – ka uurimise käigus küsitakse arvamust mõlemalt poolt ja palju oleneb sellest, kellel on tugevam PR.

Jah, Eesti kutsub siia välismaalasi, pakub neile tööd, loob tingimused, kuid kui konflikt küpseb, siis pekstakse “vilepillipuhuja” verbaalselt siniseks, ja ülemaailmastuv ülikool kasutab seejuures üliosavalt ära rahvuslikku eestikeelset tausta. Keegan McBride peab oma seisukohtade eestlastele edastamiseks ja tõestamiseks, et tema ei laima, vaid räägib tõtt, palkama eesti tõlgid.

Artikli aluseks on ERR-i arvamuslugu “Keegan McBride: valetamise jätkumine on vastuvõetamatu”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused