Tänane uus on unustatud vana – see kehtib ka hirmutamiskampaaniate kohta

Repliik,
©Uued Uudised
Kui miitingul teatatakse avalikult, et katastroofini on 12 aastat, ei saa see olla muud, kui hirmutuskampaania.

Tänasel päeval on inimesed hirmul kliimamuutuste, uue möllava viiruse ja paljude muude globaalsete murede pärast, kuid tegelikkuses on selliseid olukordi varemgi olnud – mitte nähtuste endi, vaid paanika kontekstis.

Kui rääkida EL-i ja NSVL-i võrdlemisest, siis paraku ühisosi jagub. Praegu on noored hirmule aetud kliimakatastroofi ennustustega – nõukaajal oli periood, mil inimesed, eriti noored, olid paanikas neutronrelva pärast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimelt levitas tollane propaganda jutte, mille kohaselt neutronrelv tapab inimesed, kuid jätab alles materiaalsed väärtused – inimestele sisendati, et kuna Läänel on see relv, siis kohe-kohe võidakse see käiku lasta. Tolle aja noored mäletavad seda tõsist hirmu, mille nõukogude võim suutis oma võidurelvastumise eesmärkidel südametesse külvata, seda enam, et sellega kaasnesid õppused varjendites ja allkirjade kogumised rahu nimel (mille kandjaks oli muidugi NSV Liit).

Teine suur hirmuaeg oli AIDS-i ilmumine – sellega suudeti inimesed samuti nii ära kohutada, et kohe kindlasti jäi seksimist vähemaks, küll aga pöörati rohkem tähelepanu turvaseksile (kondoome hakkas rohkem liikuma) ja vahekorras soovitati olla ainult kindla partneriga. Aegamööda suurem paanika hajus, kuigi ohu tõsidus jäi ka avalikus ruumis tõsiasjana alles.

Mõlemad probleemid olid suured, kuid päris katastroofi siiski ei järgnenud. Inimesed aga said homse päeva pärast paanikat ja hirmu kõvasti tunda. Nagu nüüdki.

Täna on meil siis kliimakatastroofi ootus ja koroonaviiruse hirm. Viimase puhul ei selgitata, kas viirus tapab ka täiesti terveid inimesi, või surrakse peamiselt teistest haigustest tingitud tüsistustesse. Gripp ja teised viirusnakkused tapavad ju ikkagi ennekõike neid, kel tervis on juba eelnevalt korrast ära, kes põevad kroonilisi haigusi, kelle organism ja selle immuunsussüsteem on nõrgendatud, ehk siis viiruse esmaohvrid on nõrgad ja haiged.

Kuna tänane inimkond elab suuresti ravimite, vitamiinide ja toidulisandite peal ning kannatab keskkonnasaastest ja depressioonist tingitud terviserikete käes, siis teeb viirus lihtsalt põdurate kannatustele lõpu. Kui me suudaksime olla oma organismi arvel tugevad, siis elaksime ehk ka viirused üle.

Kliimakatastroof ja uued haigused võivad olla väga tõsiseks probleemiks, kuid kui vaadata seda, kuidas sellised asjad on periooditi riigivõimust sõltumata inimkonna paanikanupu rolli täitnud, pole sugugi kindel, et ka need mõne aasta möödudes hoopiski tulemata jäänud katastroofi tähendavad.

Ilmselt püüab keegi ennast hüsteeriapuhangute kaudu maailmas kehtestada.

6 commentsOn Tänane uus on unustatud vana – see kehtib ka hirmutamiskampaaniate kohta

 • Avatar
  ehk vaataks peeglisse

  ja tuletaks meelde, kes siin mõned aastad tagasi Eesti rahvast massilise sisserändega hirmutas. tegelikkuses midagi sellist ei toimunud ega olekski saanud toimuda. need üksikud, kes siia paigutati lasid ka enamuses jalga. aga kisa ja kampaania oli kõva…

 • Avatar
  küll siin on alles

  kommenteerimisel kiivas ja kiire järelevalve. kui kirjutad midagigi kriitilist EKRE kohta – ilma nimesid nimetamatta, neutraalselt – kaob see loetud sekundite jooksul. see näitab, et tegemist pole ajakirjandusliku saidi vaid puhta parteilise “halleluuja” propagandaga. siin tohivad olla ainult kas ülistavad-kiitvad või siis mingid segased-arusaamatud kommentaarid.

  • Jüri Kukk

   Kommentaar on kümnesse tabanud – Uued Uudised polegi ajakirjanduslik sait, vaid on rahvuskonservatiivset maailmavaadet propageeriv portaal. Seetõttu ei anna me lugude osas sõna meie vastalistele, sest portaal on erakonna rahastatav, ja miks me peaksime laskma vasakliberaalidel meie raha eest meid sõimata? Kui soovite meid sõimata, minge Delfisse või Postimehesse, seal on EKRE sõimajad oodatud. Samal põhjusel ei lase me läbi kommentaare, mis midagi ei ütle, vaid keegi tahab lihtsalt oma emotsioone välja pursata. Lisaks pole meil kiivas ja kiire järelvalve, vaid kommentaarid kiidetakse heaks siis, kui keegi meist tööl on – südaööl postitatud jutt jõuab seega lehele hommikul. Veel kord – Uued Uudised on rahvuskonservatiivne portaal, mis ei pretendeerigi sõltumatu ajakirjanduse tiitlile.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Ainuke tõsiselt võetav hirm peaks tänapäeval olema suur ahnus mille nimel toimub meeletu reostamine.Kõik ülejäänud on sulepeast välja imetud ! Olid osooniaugud,nüüd kliima soojenemine,venemaa ründab meid kohe kohe,migratsioon mille päästis valla USA koos oma Euroopa liitlastega jne.
  Maailmas on olnud kliimamuutusi teatud aegade järel mitmeid ja mitmeid kordi ning toimub ka tulevikus!
  Kes on kogunud venemaa piiride vahetusse lähedusse meeletult sõjatehnikat,kes on lubanud anda ennetava tuumalöögi jne.
  Miks me selles suures pugemise hoos unustame,et meie huvide eest ei seisa maailmas ükski suurriik,kõigil neil on ainult omad huvid !

 • Avatar

  Hirmutamised ja faktid – teadlaste kogukonnas levib veendumus, et koroona viiruse esmased ohrid on suitsetajad.
  Tulemuseni jõuti kuna Hiinas on enamus ohvritest suitsetajatest mehed.
  Viirus “ründab” kopse – kuna suitsetajatel on need niigi juba “puha-pytsis” siis nemad on esmased minejad…

 • Avatar
  Leo Viller

  Veidi enam kui tuhat aastat tagasi, kui hakkas lähenema aasta, mille numbrimärk oli tuhat, levisid lausa imekombel kuuldused peatselt saabuvast maailmalõpust. Paradiisile oli ( muidugi peale vaimulike endi ) aga lootust ainult nendel, kes usinasti kiriku heaks annetavad. Üsna paljud annetasid endid päris vaeseks

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused