Tanel Kiik peab selgitama, kuidas on rahvuskonservatiivne maailmavaade põhiseadusega vastuolus

Repliik,
©Uued Uudised
Rahvuskonservatiivid on endiselt poliitiline jõud, mis erineb kõigist teistest.

Liberaalidelt kuuleb aina kummalisemaid väiteid ja erandiks pole ka keskerakondlasest sotsiaalminister Tanel Kiik.

Sotsiaalminister Tanel Kiik (KE) ütles siseminister Mart Helme (EKRE) eelmise nädala lõpus Deutsche Wellele väljaöeldu kohta, et ühegi erakonna maailmavaade ei tohi olla põhiseadusega vastuolus. “Ma arvan, et ühegi erakonna maailmavaade ei saa Eestis olla vastuolus põhiseadusega. See pole ka seadusega lubatud,” väitis ta ERR-ile.

Kiik räägib muidugi sellest, et “ei ole võimalik öelda, et ühed inimesed on rohkem väärtuslikud, teised on vähemväärtuslikud, kolmandad on seal kuskil keskel”, aga seostab seejuures oma loosungliku ja subjektiivse arvamuse ühe poliitilise jõu ja ülemaailmse kogukonna maailmavaatega.

On niigi pöidlast välja imetud arvamus, nagu oleks Mart Helme inimesi väärtuse järgi liigitanud – EKRE poliitik kaitses perekondlikke väärtusi LGBT agenda eest – aga pookida väidetav inimeste lahterdamine külge maailmavaatele, on küll Kiige poolt suur julgus. Ehk siis ütleb vasakpoolne poliitik Kiik, et kõik konservatiivid ongi inimeste lahterdajad.

Kui Kiik leiab, et rahvuskonservatiivne maailmavaade on põhiseadusvastane, siis on tal õigus pöörduda selleks kohtusse, et kuulutada konservatiivide tegevus ebaseaduslikuks ja EKRE keelustada. Ainult et siis ei saaks demokraatiast enam rääkida.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused