Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Teadlane võtab “vihastelt valgetelt vasakliberaalidelt” orjuse osas relvad

23.08.2021
Ka paljude valgete rahvaste ajaloos on orjaajad olnud. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Vasakliberaalid üritasid “rassismivastaste” mässude ajal ka importida ka Eestisse “Black Liver Matteri” ideesid, väites, et eestlased on valged ja seega vastutavad orjakaubanduse eest – Tallinna Ülikooli doktorandi Andre Kruusmaa sõnad nullivad selle võimaluse suuresti ära.

Nimelt väidab Kruusmaa oma ERR-is avaldatud loos “Eestlasi hoiti orjuses samade väidetega nagu Ameerika mustanahalisi” järgmist: “Baltisakslased kasutasid 18. sajandi lõpul ja 19. sajandi algul eestlaste ja lätlaste pärisorjusest vabastamisele vastu seistes sarnaseid argumente, mis orjapidajad kaugel Ameerika Ühendriikide lõunaosariikides või Briti impeeriumis. Surve pärisorjus Eestimaal ja Liivimaal kaotada tuli suuresti aga Vene impeeriumi keskvõimult valgustusajastule omaste ideede leviku tõttu.”

“Toodi välja, et ristiusustamine ja metsikute aafriklaste tsiviliseerimine oli orjastamise positiivne külg. Sarnaseid ideid kohtab ka osa baltisakslaste sulest, kes samuti väitsid, et eestlaste ja lätlaste allutamine ja pärisorjastamine oli kogu ristiusustamise ja tsiviliseerimise kontekstis positiivne,” sõnas Kruusmaa.

“Baltisakslased tõid välja, et pärisorjad ei ole vabaduseks valmis ning nende jaoks on see kui nuga väikese lapse käes. Taoline retoorika oli peaaegu üks ühele sama kui lõunaosariikides, kus argumenteeriti samuti, et lapselikud neegerorjad ei ole vabaduseks valmis ning pigem ei ole nad selleks üldse võimelisedki,” ütles ta.

Pikemalt saab muidugi lugeda ERR-i kodulehel, aga oluline on see moment, et eestlased on kunagi olnud samas seisus nagu Ameerika neegrid, ega ole üheski ajaloo etapis vastutavad Aafrika orjakaubanduse eest.

Ülekohtune on ajada orjakaubandust valgete süüks, kui selles osalesid ka näiteks araablased, ja Aafrika kuningad-pealikud müüsid ise oma alamaid Ameerikasse orjadeks. Samuti viidi pärast Ungari hõivamist Türgi osmanite poolt Istanbuli orjaturgudele umbes sada tuhat ungarlast. Samamoodi kannatasid ka Balkani rahvad.

Orjakaubandus pole kunagi olnud rassipõhine – Ameerikasse viidi orjadeks ka vangistatud iirlasi. Musta orjakaubandust poleks ehk isegi olnud, kui Ameerika indiaanlased oleks selleks kõlvanud – paraku surid nood istandustes massiliselt ja seetõttu hakati Aafrikast vedama vastupidavamaid töökäsi.

Eestlased ja lätlased ei vastuta kunagise neegerorjuse eest, seepärast pole vaja siia BLM-i marksistlikke ideesid toppida – seda pidas mõttetuks ja valeks isegi mustanahaline Abdul Turay, kellele kuulub ka ütlus “vihased valged vasakliberaalid”. Ehk reformierakondlased, sotsid, kõigieestlased ja muu taoline kamp.