Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Teekonnal nullini. Nagu käseb käsk ja nõuab trend

24.08.2021
Kliimaäärmuslaste rühmituse Extinction Rebellion “fucking”-kampaania. Nemad korraldavad “õige asja” nimelt kõigepealt kaose. Kes ühineks?
© Scanpix

Pärnu maanteel kõrgub reklaam, millel Eesti Energia kutsub teekonnale nullini. CO mõttes. Tavainimene mõtleb: mis ajast võrgutasu-EE kellestki või millestki hoolib?

Alles mõne aasta eest pragistas Eesti Energia oma kateldes rahumeeli põlevkivi ning ajas haarmed ka USA-s Utah`sse ja Jordaaniasse. Mis “püha vaim” neid järsku “teekonnale nullini” suunas? Püha Greta?

Kõik toodete ja teenuste pakkujad on ühtäkki “rohelisteks” hakanud (mitte geirohelisteks, nagu Izmailova seltskond), aga millegipärast on kilekotid poodides taas vabalt saadavad.

Kas keegi oskab nimetada organisatsiooni või institutsiooni, kes võitleks tõsiselt kliima eest? Riik? Tema kuulis kõrgemat käsku ja teab, et kampaaniaga ühinemise korral saab “rohelised” eurorahad. Riik on alati käsukampaaniatega kaasa läinud – meenutagem kasvõi Rõivase valitsust, kes asus Junckeri käsu peale kohe pagulasi Vaosse korjama. Et neid palju ei tulnud, on pigem EKRE ja “vaesest maast” eemale hoidnud pagulaste endi teene.

Ka Euroopa Liidus käib kõik kampaaniate kaupa. Nagu eelmises liiduski. Kõik pidid vaktsineerimist alustama ühel päeval, ainult Ungari rikkus ära. Kõik võitlevad koos kliima päästmise nimel ja nüüd hakkavad koos Afganistani põgenikke võõrustama. Nagu kunagi võideldi ida pool padujoomisega, mis ei kadunud kõigest hoolimata kuhugi.

Mõnigi võitlus väärib võitlemist, aga üldjuhul on puudu meeskonnast, kellega läheks luurele. Kas on nais-, inim- või loomaõiguste eest võitlejate seas organisatsiooni, millega võiks liituda igaüks, ilma et tema maailmavaade sellest riivatud saaks? Et saaks kliima eest võidelda, ilma et peaks geiõiguste eest võitlema (Eestimaa Rohelised)? Et saaks naise eest seista, ilma et lahingpaariliseks peaks võtma “oma toa” meestevihkaja?

Eestis ja kogu läänemaailmas pole võimalik võidelda tõsiste murede eest, ilma et saaks kaasa ideoloogilise “Brežnevi pakikese” – kõik survegrupid ja päästjaorganisatsioonid ajavad rohkem oma asja ning riik ajab maailmapoliitikat. Kõik teised aga lähevad kampaaniatega kaasa, sest see on trendikas, tagab edu ja teeb nime – mina olen ka tegija. Laias plaanis aga oleme me kõik ehitajad Potjomkini küla ehitusplatsil.