Kui tahtmine on ja vajadust pole

Repliik,
- Updated
Abielu ei ole küsimus, milles seksuaalsed vähemused peaks kindlasti teistega võrdsed olema. Pilt on illustratiivne.

„Kui teemaks oleks mingi reaalne ahistamine, mingid reaalselt puuduvad õigused, mis homoseksuaalsetel inimestel kuidagi kitsendaks võimalusi ühiskonna elus osaleda – näiteks piirangud tööle kandideerimisel või hariduse omandamisel või muud sarnast (mis on kunagi ka eksisteerinud) – siis ma ei kõhkleks hetkegi, vaid hääletaksin mõlema käega nende poolt.

Aga midagi sellist ju ei ole. Kõik vähegi tarvilik on neile täpselt sama kättesaadav kui kõigile ülejäänutele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Abielu ei ole vajadus. See on võimalus teatavad tingimused täitnud inimestele nende soovi korral.

Praegu ei ole küsimust vajadustest või õigustest. Praegu on küsimus lihtsalt selles, et osa inimesi TAHAVAD abielu olemust „remontida“, teine osa inimestest EI TAHA seda muutust.

Küsimus ei ole kummaltki poolt vajaduses, vaid tahtmises.

Ja sellisel juhul on absoluutselt loomulik tõsta see küsimus võimalikult laia rahvahulga ette.

Kui olukord seisneks selles, et ühtedel on VAJA, kuid teised EI TAHA seda neile võimaldada, siis oleks igati aktsepteeritav otsustada asi valitsuse tasandil kasvõi enamuse TAHTMISE vastaselt vähemuse VAJADUSE huvides.

Kui aga põrkuvad kahe inimgrupi TAHTMISED küsimuses, millel VAJADUSTEGA midagi pistmist ei ole, siis tulebki kokku lugeda, kui paljud seda tahavad ja kui paljud ei taha.

Väga paljud meist (ka mina) on valmis andma järele oma TAHTMISTES kellegi teise VAJADUSE pärast.

Kuid mitte keegi ei nõustu ise ja vabatahtlikult loobuma oma TAHTMISEST kellegi teise TAHTMISE nimel.

Kui vastuollu satuvad tahtmised, siis on ainuõige välja selgitada ühe ja teise tahtmise pooldajad. Ning otsustada vastavalt enamuse tahtele.

Ekskursioonibuss teeb 30 inimese jaoks täiesti soovimatu metsapeatuse, kui ühel reisijal on hirmus pissihäda. Kui aga ollakse valiku ees, kas keerata vasakule randa või paremale muuseumi – siis valitakse see variant, mida soovib suurem hulk ekskursante.

Krt, see on ju nii loomulik!“

Priit Tali, kolumnist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused