Tehnikaülikool võttis vastu Hiina kingituse – kas müüs ka hinge lahealuse tunneli rajamisele?

Repliik,
- Updated
TTÜ, Tehnikaülikool
©Uued Uudised
Tallinna Tehnikaülikool on tuntud aafriklaste sissevedajana. Pilt on illustratiivne.

Hiina mõjuvõimu kasvu eest hoiatatakse pidevalt, kuid see võim kasvab ikkagi, sest rahasüstid on potentsiaalsetele lõksulangejatele meeldivad.

Tallinna Tehnikaülikool sõlmis Hiina ettevõttega Huawei järjekordse koostöölepingu, millega lubab firmal kinni maksta oma tudengite õppereise, stipendiume ja praktikakohti ning Hiina testimistehnoloogia paigutamist ülikooli, kirjutab Postimees.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Väljaanne on palju kirjutanud ka Hiina pehmetest mõjutusvahenditest ülemaailmse mõjuvõimu kasvatamisel, tuues näitena möödunudaastase tavalisest suurema Hiina kalendri uusaasta tervitamise Tallinnas  ning USA eestvedamisel avalikustatavad riskid Hiina tehnoloogia kasutamisel.

Tehnikaülikooli koostöö Hiinaga seab Eesti ühiskonna ette päris palju valusaid küsimusi. Kas rahahädas ülikoolid ei müü ehk oma hinge hiinlastele, eriti Tehnikaülikool, millel on niigi rahastusskandaalid kaelas? Mida tahab Hiina vastu saada? Kas on oodata Tehnikaülikooli tugevat rolli tulevases hiinlaste Tallinna-Helsingi tunnelis – see läheb ju valdkondlikult päris ühte?

Ei maksa unustada, et Hiina kapital on kommunistliku riigi kapital, kusjuures totalitaristliku kompartei mõju selles riigis aina suureneb. Hiinlased ei tee mitte midagi, millest nad suurt kasu ei saa, ja nende pilgud on suunatud mitu põlvkonda ettepoole – tõenäoliselt ka maailmavalitsemise mõtetega.

Ja alati leidub neid naiivseid, kes usuvad, et saavad hiinlastega nii hakkama, et püksid jalga jäävad…

One commentOn Tehnikaülikool võttis vastu Hiina kingituse – kas müüs ka hinge lahealuse tunneli rajamisele?

  • Avatar

    Aga ise me toidame hiinlasi. Meenutagem “kaugeid” 196x ja 7x kümnendaid kui teatud poliitikud nii USAst kui Euroopast sõelusid Hiina vahet ja rääkisid midagi “avatud uste” poliitikast. Tagajärjeks oli kohaliku tööstuse välja kolimine nimetatud riikidest ja piirkondadest. `Ja nüüd käib nutt ja hala, et hiinlased ja hiinlased. Ajalugu keegi pole siis õppinud!!!??? Need samad poliitikud kes hetkel meie kukil ilutsevad (Soros jt) TEADLIKULT tegid seda. Ehk need keda hetkel liberastideks kutsutakse.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused