Tõdemus valitsuse infotunnist Riigikogus: rõdul olevad lapsed ei õpi ministrilt mitte koolikiusu, vaid seda, kuidas sellele vastu seista 

Rubriik Repliik On
- Updated
©Scanpix
Mart Helme pole Riigikogus esinedes mitte koolikiusaja, vaid sellisele kiusule vastu seisja.

Igas kolmapäeviti toimuvas Riigikogu valitsuse infotunnis näitab opositsioon selgelt välja, et ei soovi midagi muud, kui valitsuse tööd võimalikult palju segada.

Tänases valitsuse infotunnis väitis reformierakondlane Liina Kersna, et tema olevat pidanud vabandama ühe kooli õpilaste ees sellepärast, et nood pidid külalistena rõdult kuulama Mart Helme vastuseid ühes hiljutises infotunnis, kus siseminister oli ka peaministri ülesannetes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kindlasti oli õpilastel hoopis põnev näha seda, mis toimub Riigikogus tegelikult, ja kui vabandamiseks läks, pidanuks Kersna pigem vabandama sellepärast, et opositsioon, kuhu kuulub temagi, ei lase valitsusel rahulikult tööd teha.

Maris Lauri võrdles Mart Helme väljaütlemisi Riigikogu ees koolikiusamisega, unustades, et kiusamisega tegeleb Riigikogu infotundides just opositsioon – Helme paljud karmid ütlemised ongi pärit sellest, kui reformierakondlased ja sotsid tuima järjekindlusega kahe tunni jooksul heietavad: millal tagasi astute, millal vabandate… Pigem nägid lapsed Riigikogu saalis just seda, kuidas koolikiusule vastu hakata.

Seekordses infotunnis puhkes opositsiooni ebakonstruktiivsus taas õitsele. Riigikogus paugutanud Indrek Saar nõudis peaministrilt aru, miks mõned ministrid sealsamas saalis ebaviisakad olevat. Kaja Kallas tahtis vastuseid juba ammu toimunud sündmuste kohta nagu Elmar Vaheriga seonduv ja lausa nõudis, et peaminister ühineks kantsler Lemetti tunnustamisega hea kodanikuna – seda olevat 2576 kampaaniast osavõtnust teinud tervelt 2/3.

Keit Pentus-Rosimannus võttis taas üles väidetavad kokkulepped Mart Järviku tagandamise ajal – ja seda tänasel päeval, mil uus minister on juba platsis ja Järvik juba lihtkodanik.

Jürgen Ligi küsimused käisid stiilis: “Kas te tegelikult ka mõtlesite seda, kui te niimoodi vastasite?” ning Vilja Toomast jätkas vana laulu: “Kas teil, härra Jüri Ratas, pole korrakski tulnud mõttesse poliitilist vastutust võtta ja kõigi nende skandaalide ning piinlike seikade pärast tagasi astuda?”

Peaminister Jüri Ratas ei lasknud ennast opositsioonist heidutada. Kui Urmas Kruuse taas minevikku kadus, teatas ta: “See, mida te pinnite siin, hea küsija, minu käest seoses siseministriga ja EKRE-ga, on ju see, et tegelikult te elate jätkuvalt edasi 3. märtsis 2019.”

Süüdistustele vassimises vastas peaminister: “Probleem ei ole mitte selles, et ei vastata küsimusele, vaid selles, et ei vastata selliselt, nagu küsija soovib, ja see ei meeldi küsijale. Olgem ausad, ka see on väga sageli poliitikas ju probleem.”

Siinkohal tabas Jüri Ratas kümnesse: agressiivne opositsioon ootab ainult enda süüditunnistamist, enesealandamist ja vabandamist, et oma egosid toita. Nende küsimused algavad pika kirjeldusega sellest, kui valesti on valitsus kõik teinud, ja kui küsimuse esitamise aeg lõppema hakkab, meenub neile: ahjaa, küsimus ka…

Ühtegi opositsiooni saadikut ei huvita ei õiglus, valetamise lõpetamine poliitikas, sujuv töö ministeeriumides ega ausus inimsuhetes – neile on vaja valitsuse verd.

Allikas: stenogrammid

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused