Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tõnis Saartsi “politoloogilised” jaburused ei aja enam mitte vihale, vaid naerma

18.11.2022
Tõnis Saarts hirmutab ühiskonda sellega, et EKRE võtvat ERR-i oma kontrolli alla. Selleks tuleks see Reformierakonna kontrolli alt vabastada.
© Uued Uudised

Nn politoloog Tõnis Saarts on ERR-is kokku kirjutanud terve rea rumalusi, mis ei pane isegi tema peale vihastama (järjekordne EKRE-vastane röhatus), vaid lausa naerma.

“Teades oma valijate tegelikku meelsust, kas Jüri Ratasel või Yana Toomil jätkub ikkagi piisavalt selgroogu astumaks vähemuste kaitseks välja, kui EKRE asub ründama seksuaalvähemusi ja Ukraina sõjapõgenikke?” küsib Saarts.

Yana Toom ja Ukraina sõjapõgenike kaitsmine? See “babulja” esindab küll kõige suurvenelikumat mõttelaadi kogu Eesti poliitikas ja tema hakkab ukrainlaste huvide eest võitlema? Või seksuaalvähemused? Yana Toomi valija on just see, kes vajutab homole silmade vahele ja lausub eriti põlglikult: “Ты, педераст!”

Saarts väidab: “…liigutakse kaheparteisüsteemi poole, kus suure liberaalse partei ja konservatiivse partei vahele jäävad mõõdukamad tsentriparteid kaotavad tasapisi toetust, kuni kaovad areenilt sootuks.”

Kaheparteisüsteemini on asi väga kauge. Sama situatsioon oli kunagi Reformierakonna ja Keskerakonna võimuvõitluses, aga parteide rohkus on siiani alles ja nüüd tuleb vähemalt Eesti 200 tõenäoliselt juurde.

“Venekeelsete puhul on ju teada, et nad on võrreldes eestlastega keskmiselt veelgi konservatiivsemate väärtustega, euro- ja lääneskeptilisemad ning kõvakäelisi juhte imetlevamad. Ühesõnaga, nad oleksid ideaalsed EKRE valijad,” väidab “politoloog”.

Vene valijast ei saa EKRE massitoetajat juba seetõttu, et piirid paneb ette rahvuskonservatiivide püüd hoida eesti keelt ja kultuuri ning rahvusriiki, koos eestlaste võimalikult suure protsendiga elanikkonnast.

Vene valijaid on toonud EKRE selja taha põlevkivienergeetikast hoolimine, elektrihinna tõus ja muud sotsiaalmajanduslikud momendid pluss pereväärtused, aga nii kui küsimuse all on eesti rahvuslus ja eestluse kindlustamine, kaovad nad nagu tina tuhka. EKRE toetus Ida-Virumaal tõusis energeetika kontekstis, aga kadus punatankiga seoses.

Täitsa ulme on Saartsi väide: “Kas Keskerakond astub söakalt välja meediavabaduse kaitseks, kui EKRE üritab enda kontrollile allutada ERR-i?” Praegu pole ERR-is ühtegi konservatiivsete vaadetega meediategelast ja vaevalt neid kunagi sinna võetakse. Küll aga on ERR Reformierakonna kontrolli all – tasub vaid vaadata, kuidas koheldakse saadetes Kaja Kallast ja kuidas rahvuskonservatiivseid poliitikuid. Esimene on “oma”, teised vaenlased.

Kahjuks on politoloogi tiitlit Eestis liiga kerge saada – vanasti nimetati neid ideoloogiatöötajateks.

Uued Uudised