Torm veeklaasis: moonutatud tõde ajas osa isamaalasi valitsuspartneri kallale

Rubriik Arvamus, Repliik On

Koos EKRE ja Keskerakonnaga valitsuses olev Isamaa mõned liikmed on pööranud teraviku oma koalitsioonipartneri suunas ning püüavad omal moel tõlgendada Iltalehtis avaldatud EKRE esimehe Mart Helme valesti mõistetud sõnu ning teha ennatlikke järeldusi. Vaid välisminister Urmas Reinsalu sai üheselt aru, et Helme väljendas selles intervjuus muret erimeelsuste üle NATO-s.

“Neid arutelusid peetakse erinevates riikides ja ka Mart Helme oma seisukohas väljendas muret selle üle, et NATOs on erimeelsusi, aga meil on tähtis säilitada külma närvi,” ütles Reinsalu, kes ei lugenud Helme seisukohast välja usaldamatust NATO suhtes. “Kindlasti meil kõigil on soov, et nende erimeelsuste faas kiiresti ületatakse, säilitades need NATO tuumväärtused, aga ma usun, et väga tähtis on otsida just nimelt ühisosa,” lausus ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samal ajal pole mõned isamaalased suutnud selles sõnade väänamisest tekitatud vahus külma närvi säilitada ning pea kaotades karanud oma koalitsioonipartneri kallale.

Isamaa juhatusse kuuluv Mart Luik kirjutab Facebookis EKRE-le lausa nõudmised ette. Ta “tunneb end vihaselt” ning kirjutab, et igal asjal on piir. Valitsuse sisulise jätkamise tingimuste seas toob ta punkti, et EKRE ei tule koalitsioonipartnereid õpetama, kuidas nad oma poliitikat peavad tegema.

Huvitav, millega ta ise parasjagu tegeleb? Samas on see frustratsioon viimatiste reitingute valguses arusaadav, aga halb reiting ei saa olla ometi hea nõuandja.

Tegelikult on järjekordse tormi veeklaasis tekitanud ajakirjanikud ise, kes tõlgendanud sõnu ja mõtteid täiesti suvaliselt ning millest osa poliitikuid on kinni haaranud ja jaurama kiirustanud. Mart Helme rõhutas: „Ma ei ole öelnud, nagu tegeleks meie valitsus koos naaberriikidega NATO-le alternatiivi otsimisega. Kui Iltalehti ajakirjanik minu sõnadest sedamoodi aru sai, siis mõistis ta mind valesti. NATO on ja jääb meie olulisimaks julgeolekugarantiiks.”

Meenutuseks, kui EKRE kritiseeris Keskerakonna ministri Tanel Kiige tegevust, manitseti koalitsioonipartnereid mitte ründama, samas on kolme erakonnaga koalitsioonis arvamuste erinevus loomulik. Kuid antud juhul pole tegu faktiga, mille ümber vaielda, vaid sihikule on võetud moonutatud tõde. Sellest võiksid vähemalt need “end vihasena tundvad” koalitsioonipartnerid aru anda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused