Trump õnnitles president Kaljulaidi kaudu Eestit, Putin Eesti kaudu president Kaljulaidi

Repliik,
- Updated
©EPA/Scanpix
Esti ja Vene presidendi kohtumine tekitas palju küsimusi.

Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump olid esimeste seas, kes õnnitlesid Eesti president Kersti Kaljulaidi vabariigi aastapäeva puhul.

Trump õnnitles Kaljulaidi 18. veebruaril ja Putin 20. veebruaril, öeldi presidendi kantseleist ERR-i venekeelsele portaalile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mõistagi on ülitore, kui suurriigid väikest Eestit sünnipäeva puhul märkavad – seda eriti USA puhul, kes on meile oluline liitlane.

Kui aga vaadata president Kaljulaidi isiklikke suhteid mõlema riigipeaga, siis Donald Trumpi osas on Eesti riigipea küll tema vastaste leeris – seda on kogu Trumpi presidentuuri ajal märgata olnud.

USA presidenti peetakse meheks, kes jätab tõelised sõbrad ja liitlased meelde. Seega õnnitles Trump president Kaljulaidi kaudu pigem Eesti riiki ja rahvast.

Putiniga on veidi teistmoodi lugu. Viimased Venemaa sammud ajaloo ümberkirjutamise suunas ja kasvõi tänane armee ja sõjalaevastiku aastapäeva puhul Jaanilinnas peetav näidislahing näitavad seda, et Eesti vastu endisest KGB-lasest Vene presidendil sooje tundeid pole, on külm kalkulatsioon, et õnnitleda.

Küll aga on Putinil põhjust suunata aastapäevaõnnitlus just president Kaljulaidile, kelle visiit Moskvasse ja vastuküllakutse Tartusse aitasid Putinil pisut rahvusvahelisest blokaadist läbi murda ning Lääne ühtsust õõnestada.

Eestis ei suuda mitte keegi öelda, mis kasu sai riik Kaljulaidi Moskva-visiidist. Seega on kasusaaja pigem Kreml, kellel on põhjust ka Eesti riigi aastapäeva kaudu presidenti õnnitleda.

One commentOn Trump õnnitles president Kaljulaidi kaudu Eestit, Putin Eesti kaudu president Kaljulaidi

  • Avatar

    Mis kasu oli Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi visiidist Moskvasse? Mis motiividel kutsus K. Kaljulaid Venemaa presidendi Tartusse? Võin vastata nendele küsimustele! Mõlemad presidendid on ühiskonna lõhestajad. Nii Vladimir Putin, kui ka Kersti Kaljulaid tunnevad end hästi seal, kus on konflikt. Putimi vastavast käitumisest me kõik teame. Tema algatatud sõjad Gruusias, Ida-Ukrainas ja Krimmi annekteerimine kõnelevad ju ise enda eest. Putini soov lõhestada Lääne maailma ühtsust on ka kõigile teada. Kuid ka Kaljulaid on sama masti poliitik. K. Kaljulaidi sõnavõtud põhiseadusliku valitsuse ohtlikusest, tema reklaamlausepusaga demonstratsioon Riigikogu saalis ja ka pidev igapäevane Eesti ühiskonda lõhestav käitumine teeb temast Putiniline kasulikuks idioodi. Just selline ühiskonda lõhestav Eesti presidendi poliitika on tekitanud Kremli juhtkonnas huvi. Kaks intriganti tunnevad üksteises ära ühise niinimetatud “klubi” tunde ja see tõttu ongi Vladimir Putin huvitatud suhtlemast Kadrioru perenaisega. Ei midagi sellist, mis oleks Eestile kasulik. Ikka selline poliitika, millega saaks Eesti ühiskonna sidusust ja ühtekuuluvust lõhkuda. Mõelgem nendele tõsiasjadele ja nähkem puude taga metsa!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused