Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tühistamine käib täie hooga: mis saab tulevikus?

04.07.2022
Jüri Vips
© Scanpix

Suhtekorraldaja Janek Mäggi kirjutab, et tulevikus on Vipsi-suguste koht koonduslaagris, mitte vormelirajal. „Raisakotkaste parv, mis ebaõnnestunud sõnakasutuse ja mõttelõngaga noorsand Jüri Vipsile peale lendas, ei püüdnud välja nokkida mitte ainult tema silmi, vaid rebida tükkideks kogu ta ihu – mees oli sedavõrd isuäratav sööt,“ kirjutab ta oma Eesti Päevalehes ilmunud kolumnis.

Ja jätkab irooniliselt: „Tulevikus lähevad asjad aga palju hullemaks, see on alles algus. Siis pannakse inimestele, kes ühiskonnas vähegi midagi olulist teevad, pähe spetsiaalne müts, mis loeb iga nende mõtet ning neid hakatakse selleks otstarbeks loodud veebilehtedel reaalajas avalikult üle kandma. Verejanulised vihakõnest toituvad vampiirid hakkavad raha saama selle eest, kui nad leiavad mõne avaliku elu tegelase peast ristilöömist vääriva mõttevälgatuse.“

Red Bulli vormelimeeskonna noorteprogrammis osalev Jüri Vips ütles arvutimänguhoos välja sõna „neeger“ ja ülekandena jõudis see paljudeni. Selle peale viskas Red Bull ta oma meeskonnast välja. See tekitas palju poleemikat. Vormel 2 meeskond Hitech siiski säilitas Vipis koha, kuid F2 sarja bossid kritiseerisid seda otsust ja põhimõtteliselt on eestlase tühistanud.