Tulevikku hoides… lastetult?

Repliik,
©Reuters/Scanpix
Kui kliimahüsteeria koos lastest loobumisega oleks alanud17 aasta eest, poleks ka seda last ilma sündinud.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kirjutab sellest, millised mõõtmed on võtnud kliimahüsteeria – tulevikku nähakse ilma lasteta.

“Lugesin artiklit noortest, keskkonnatundlikest naistest, kes keelduvad lapsi saamast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pikalt ja detailselt oli kirjeldatud, kuidas Helen (30) ülimalt keskkonnasäästlikult elab, tegutseb ja toimetab. No ikka kohe äärmiselt pühendunult ja läbimõeldult. Mis on muidugi igati kiiduväärne.

Kohati küll kipuvad tema tõekspidamised ekstreemsustesse („Iga Google’i päring võtab energiat!“), aga üldiselt – tubli naisterahvas.

Kuni jõuti selleni, et keskkonnamurede tõttu ei taha Helen lapsi. Ja selles kohas jooksid kõik minu juhtmed kokku…

Aastaid, aastakümneid on igat masti keskkonnakaitsjate ja kliimaaktivistide poolt miljoneid kordi välja öeldud kogu selle keskkonnakaitse tegevustiku peamine (tegelikult ainus) siht ja eesmärk – hoida planeet Maa elamiskõlblikuna meie laste, lastelaste jne jaoks. Keegi ei muretse eriti iseenda ja tänase päeva pärast, rõhk on alati homsel, järeltulevatel põlvedel. Täiesti arusaadav, absoluutselt aktsepteeritav eesmärk!

Kui aga selle kiiduväärse ja õilsa eesmärgi nimel viljeleb igapäevaselt üksikasjadeni läbikaalutud tegevust ja eluviisi noor naine, kes on otsustanu lapsi mitte saada – siis… näe, ei oskagi kohe küsida, et mis siis.

Üritasin iseenda vaimumaailma kõrvuti ära mahutada kaks eesmärki – anda endast parim, et järeltulijatele jääks puhas planeet ning anda endast parim, et neid järeltulijaid ei tulekski. Teadvus kiskus sellise vägistamise peale kraavi…

Taas tuleb hämmastusega tõdeda – saa neist nüüd aru…”

3 commentsOn Tulevikku hoides… lastetult?

 • Avatar

  “Üritasin iseenda vaimumaailma kõrvuti ära mahutada kaks eesmärki – anda endast parim, et järeltulijatele jääks puhas planeet ning anda endast parim, et neid järeltulijaid ei tulekski. Teadvus kiskus sellise vägistamise peale kraavi…”—- Siin on ilmnenud orewlliliku kaksikoima juurutamise katse. Näib et kohati edukalt.

 • Avatar

  Tahetakse kõike muud, aga mitte seda et koolis käia (või vähemalt ise ennast harida), ning muidugi mitte et maal jälle elama hakata, moodustada oma kogukondi et kaup-kauba vastu majandama hakata.

  Olen külas siin elamas ja mul on üle mõistuse see et mis pärast pean ma KAUPLUSSE MINEMA selleks et liha-mune-piima-leiba-saia-piima-võid-koort-kartulit-kapsast-porgandit-kaalikat osta?! Metsast saab muidugist siin kohe kõrvalt marju, seeni, kuid vaja oleks kogukondlikku tegevust. Kui igaühel oleks kaks korda nädalas muru niitmise asemel sellel funktsioon, siis ei peaks kolmveerand asju poest tooma. Ning kui ma ise teen hapukapsaid, siis küsitakse et “Miks sa neid teed, selle asemel et poest osta?”.

 • Avatar

  Aga Greta elab ju seaga ja sealt saavad ainult põrsad tulla. Kui ei usu ,siis vaadake Poolkuud.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused