Tuuleparkide arendaja Gregor Raudvere: ettevõtja taob päevast päeva oma pead vastu seina ja ametnik laob aina müüri

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Tuulepark

Uudistes maalitu meenutab kangesti olukorda, kus kaks lurjust nuhtlevad tänaval abitut ning viimase appikarjele reageerinud möödakäiale heidetakse ette, et ta pole politseinik. Andres Sõnajalg ütles väga õigesti – me ei räägi Sõnajalgadest ja Helmest, vaid kogu erakapitalil põhinevast tuuleenergia sektorist ja kiuslikest ametnikest. Meedial on lihtne viia fookus mujale, kui eesotsas on silmapaistvad isikud.

Ministrite ja ametnikega kohtumise süüd ei saa omistada üksnes Sõnajalgadele. Ka mina pöördusin rahandusministri poole. Olen aga pöördunud ka erinevatel aegadel kaitse-, välis-, justiits- ja ka peaministri poole. Kõiksugused kohtumised on lõppenud alati üheselt – vaatame, mis teha annab. Hea mees, kes lubabki. Tegusid ei paista kahjuks praktiliselt kunagi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ettevõtjad ei saa ka tihtilugu abi kohtust. Ometi peame ennast õigusriigiks. Varja tuulepargi kohtuasjas on kohtunik juba 4 korda otsuse tegemise kuupäeva edasi lükanud. Rääkimata sellest, et viie aasta jooksul ei ole jõudnud esimese kohtuastme otsuseni. Kelle poole siis peaksime pöörduma?

Kärt Anvelt kajastas nädalapäevad tagasi PRIA ja VTA ametnike suhtumist läbi ettevõtjate pilgu. Ka sealt ilmnes, et ametnikud kipuvad juuksekarva lõhki ajama. Ometi oleks neil seaduslik õigus ettevõtja kasuks otsustada. Nii on ka paljudes kohalikes omavalitsustes, mis puudutab hoonete ehituslube või planeeringuid. Kindlasti on igal ettevõtjal, kes ametnikuga puutumust teinud, sääraseid näiteid taskuist võtta. Kui saaks iga kord sendi… See on ehe näide bürokraatia võidukäigust – bürokraatia dikteerib. Tõeline bürokraatia diktatuur. Ettevõtjad taovad päevast päeva oma pead vastu seina ja ametnik laob aina müüri.

Gregor Raudvere,
OÜ Adepte

OÜ Adepte tütarettevõtted AS Raisner ja OÜ Est Wind Power (edaspidi EWP) arendavad IdaVirumaal tuuleparke. ASle Raisner kuulub Lüganuse vallas asuv Varja tuulepark nimivõimsusega 150MW ning EWP-le Toila vallas paiknev Päite-Vaivina tuulepark nimivõimsusega 75MW.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused