Ühe vasakpoolse rahvusrenegaatliku kirjanikuhärra mõttetust heietusest

Repliik,
©Ilmar Saabas/Ekspress Meedia
Oma solgiämbritega ei peaks tulema avalikku ruumi. Pilt on illustratiivne.

EKRE inimesed on juba harjunud, et igal hommikul leiab peavoolumeediast ümber lükatud sopaämbri, aga seekord oli sisu eriline.

Jutt käib ennast kirjanikuks tituleeriva Erik Tohvri loost “Postimehes”: “Provokatiivse programmiga EKRE on Venemaa jaoks nagu rosin saial.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle paskvilli kirjutamise põhjus on muidugi teada – see peaks enne valimisi veel kedagi veenma, et EKRE poolt polevat mõtet hääletada. Aga miks? Fantaasiavaene kirjanik ongi lihtsalt üle võimendanud ammugi viledaks kulunud legendi rahvuskonservatiivide Kremli-sidemetest.

Tegelikult on Tohvri juba alguses oma mõtte kirja pannud: “Siis oli meil see, mida EKRE oma programmis alatasa kordab – rahvusriik. Ma pean tunnistama, et ma imetlen, kadestan ja kahtlen EKRE püüdeis ajaratast tagurpidi käima panna. /…/ Maailm ja inimesed muutuvad liiga kiiresti, et neile sellist utoopilist tagasikäiku anda, ja sellise ebausutava programmiga erakond ei ole tõsiselt võetav.”

Siit saabki selgeks, mida renegaadist kirjanik Tohvri öelda tahtis: tema arvates on rahvusriik mõttetu. Täitsa Ossinovski moodi mõte. Minu arvamus on selline, et just nii väljendab ennast oma rahva reetur, kes pealegi arvab, et rahvusriigi poole püüdlemine on Kremlile meelepärane.

Päris omapärane on Tohvri arvamus, et erakondi on liiga palju ja see olevat vesi Kremli veskile. “Praegune erakondade paljusus Eestis meeldib piiritagustele valitsejatele väga ja tekitab kiusliku mõtte, et ka selle juured on otsapidi võõras mullas. Sest isepäised eestlased oskavad vaid laulupidudel end ühtsena tunda, ja mida rohkem erakondi, seda lihtsam on seda valitsust kõigutada ja parlamendis segadusi tekitada.”

Erakondade paljususe juured on võõras mullas ja veel Venemaa omas? EKRE jaoks tähendab demokraatia küll paljusid erakondi, Tohvrile aga meeldiks vist üks NLKP, mille juured on tõesti võõras mullas?

Miks küll inimesed ei kasuta oma õigust lihtsalt vait olla? Solgiämbri võib ümber kallutada omaenda majanurga taga, selleks ei pea tulema avalikku ruumi.

Allikas: Postimees

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused