Ukraina saab Euroopa Liiduga ühinemiseks ilmselt nõude mitte olla Poola ja Ungari

Repliik,
Ukraina lipp

Ukraina võitleb praegu ellujäämise eest, pürgides selleks ka Euroopa Liitu, kuid tasu Euroopasse integreerumise eest võib samuti ränk olla.

“Ukrainat hinnatakse kahe peamise liikmelisuse kriteeriumi järgi, misjärel otsustatakse tema ühinemine EL-iga,” ütles Euroopa Liidu suursaadik Ukrainas Matti Maasikas.

„Euroopa Komisjon on liikmesriikide nõudmisel analüüsi kallal tööd alustanud. See töö keskendub sellele, kas Ukraina täidab kaks peamist EL-i liikmesuse kriteeriumi: toimiv demokraatia ja toimiv turumajandus,“ selgitas Maasikas.

“Mis arvate mis nõudmised esitab praegune Brüssel Ukrainale? Mida sisaldab nõue “demokraatiast” Ukrainas? Kindlasti ei taha Brüssel saada uut Poolat või Ungarit Euroopa Liitu. Ei, seda viga nad enam ei tee. Seega tehakse Ukrainale kohe selgeks, mis tähendab “liberaalne demokraatia” ja “õigusriik” Brüsseli tähenduses. Kardan, et sõjas kannatanud rahvale ei jäeta üldse sõnaõigust selles Liidus. Natuke kahju neist, aga neil ei ole ka valikuid jäänud,” kommenteerib poliitikavaatleja Taivo Sepp sotsiaalmeedias.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused