Ukrainlaste küsimus võib Eesti maasikate maitse kibedaks muuta

Repliik,
©Uued Uudised
Maasikad

Maasikasõda väljus igati mõistlikkuse piiridest, muutudes lihtsast tööjõuprobleemist poliitiliseks võitluseks – võitjaid selles sõjas tõenäoliselt pole, seda ka maasikakasvatajate leeris.

Väidetavalt on mitmel pool Eestis omamaised maasikad juba müügis, tõsi küll, Poola omadest (5.90) enam kui poole kallimalt. Kui juba hinnavahe paneb inimesed pigem päris hea maitse ja lõhnaga “poolakaid” ostma, siis tänavu võib ka tavapärase kodumaise eelistamise ära nullida ukrainlaste odavtööjõu ümber käiv lööming.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tavainimene pole maasikakasvatajate peale ehk tige mitte ukrainlaste kasutamise, vaid eestlaste mõnitamise pärast. Kui meedias levisid põllumeeste jutud sellest, kui tublid töömehed on ukrainlased ja kui laisad, pretensioonikad ja ettearvamatud on eestlased, siis oli sotsiaalmeedias nördimus tohutu. Paljud inimesed lubasid, et ei osta vähemalt nende talude toodangut, mille omanikud selliseid arvamusi ajakirjanduses levitasid.

Üksvahe soovitati põllumeestel meedias oma kõneisikud välja vahetada, sest Eesti Maasikakasvatajate Liidu juhatuse liige Elke Lillemets ja Põllumajandus-Kaubanduskoja juht Roomet Sõrmus on eestlastest tööjõudu väga maha teinud ja sisuliselt meie töötud kõlbmatuks tembeldanud.

Esimesed Uute Uudisteni jõudnud teated räägivadki sellest, kuidas ostjad uurivad ka maasikamüüja tausta ning selle kohta päritakse teistelt järele ka sotsiaalmeedias. Tõnu Oksa Marjamaa talu kohta on juba mõnda aega boikoteerimisjutud käinud.

Maasikakasvatajate mure oli arusaadav, kuid suure vea tegid põllumehed siis, kui nad andsid teema üle poliitikutele ja meediale, kes kasutasid selle ära valitsusvastases võitluses. Maaelu- ja siseministeeriumi enda käes hoidval EKRE-l polnudki sellise räige infosõja peale muud teha kui deklareerida, et kuigi põllumajandus on oluline, on migratsiooni piiramine rahvuskonservatiividele siiski esmatähtis.

Praegu aga võib eeldada, et kallist hinda nähes ei tule eestlasest ostjal mõtteisse mitte kodumaise tootja toetamine, vaid oma rahakoti sisu, sest patriootliku eestimaise eelistamise nullib teadmine, et vähemalt tööjõud on maasika puhul välismaine ja seega Eesti demograafilist olukorda raskendav.

Ka president Kaljulaid sekkus maasikasõtta.

12 commentsOn Ukrainlaste küsimus võib Eesti maasikate maitse kibedaks muuta

 • Avatar

  Tundub, et Eestis levib mingi taud, sest rumalaid inimesi tekib massiliselt juurde.
  Oma majanduse kallale läksid lausa.
  Kui on selge, et omad professionaalsed töötud end liigutama ei hakka, “uustöötud” kavatsevasuve ära suvitada, siis on loogiline, et kasutatakse eelnevate aastate mudelit.
  Euroopa pani spetslennud käima, Soome, Saksa ja mujale tuuakse hooajaks tööjõud sisse ja kõik on rahul.
  Meil jäetakse mulje kuis kümned tuhanded “õnnetud töötud” kibelevad kodumaa põldudele ja vastikud põldurid ei lase.
  Aga linnades ongi palju ülirumalaid, kes sellist lora uskuma jäävad ja veel mingeid patrioote mängivad.
  Puuakse põldureid, teie vaatate suud ammuli ja hõiskate, samal ajal tehakse teie taskud tühjaks.
  Kas arutlusvõime ja oskus infot analüüsida on täiesti kadumas?

  • Avatar

   Kuule, ma olen Sulle 100x seletanud, et vaenlane ja vasakäärmuslane ei ole “oma” ega “Eesti”. See, et mujal on ka vihkajaid ja äärmuslasi, ei ole mingi argument. Kas küüditamine oli ka hea sellepärast et meie OMA Eesti inimesed tegid seda ja mujal tehti ka ?

   Seda boikotti peaks aktiivsemalt reklaamima hakkama ja ühtlasi inimestel tutvustama kes on quisling. Kes ei tea, siis kunagi oli Norral sellenimeline peaminister, kes tõi sisse välistudengeid, võõrtöölisi pagulasi jne….

  • Avatar

   Liberastide arvates on ‘arutlusvõime’ ainult välismaise orjatööjõu impordile äriplaani rajanud maasikakasvatajatel. Pikem perspektiiv neid ei huvita,- mida toob see kaasa eestlaste elatustasemele ja rahvusriigi kestmisele laiemalt.

  • Avatar

   Juri ja SvenS lärmavad taas ja püüavad tarka panna, et Quisling tõi sisse välistudengeid, võõrtöölisi pagulasi jne….
   See on muidugi ajaloos midagi väga innovaatilist, sest seda va Vidkun Quisling-it tunti senimaani kui Norra üht poliitikut, kes Saksa natside klaköör ja tallalakkuja oli. Suur Himmlerile sabaliputaja.
   Aga kui vaja, ja Juri arvab- miks mitte siis välistudengite ja pagulaste sissetooja, näiteks aastal 1934- 1945… Seda nimetust on kasutatud peamiselt fašistlike poliitiliste erakondade ning sõjaliste ja poolsõjaliste organisatsioonide liikmete kohta, kes Teise maailmasõja ajal tegid okupeeritud riikides koostööd teljeriikidega.
   Aga küll Juri juba teab… koomik.
   Teine mitte just eriti arukas peab tavalisi palgatööisi orjadeks, ja seob kõik mingi “rahvuslusega”, millisest tal pole vähimatki aimu tegelikult.
   Kisavad tihti ja soovivad küllap majaneegriteks saada.
   Ei saa, põlluneegriteks jääte, pea teil lihtsalt ei vea majaneegrini välja. Ja parem ongi, sest teiesugused hakkavad majaneegriks saades kohe põlluneegreid represseerima.
   Lapikumaamehed muidu?

 • Avatar

  Ei ole sul keegi lollid. Kui nemad on ehitanud oma ärimudeli odavtööjõu peale ja ei leia kriisiolukorras töölisi, kus kümneid tuhandeid oma inimesi on töötuks jäänud ja ajavad ikka mingit hala, et oleks vaja ukraina töölisi siia vedada, siis need “põllumehed” ja ettevõtjad väärivad hävingut. Mingu põhja, ostan isegi pigem Kreeka ja Poola maasikaid, kus samamoodi kasutatakse odavtööjõudu, aga nendes riikides ei keerata oma inimestele selga nagu Eestis.

 • Avatar

  Vaenlastele pole mõtet raha anda. Need maasikakasvatajad väljendasid oma suhtumist ja poliitilisi eelistusi, nüüd soovivad nad saada eestlaste käest raha. Erilised debiilid. gruz200? Patriootlik on osta poola maasikaid, kuid tuleb vaadata, kes müüb. Anonüümsus tuleb maha rebida.

 • Avatar

  Mingit maitsevahet praktiliselt ei ole. Järelikult ostetakse odavamaid, olgu need Poola või Kreeka maasikad jne. Hind paneb asjad paika. Hinnaerinevused annavad müüjatele võimaluse petmiseks ja spekulatsiooniks (odav kaup müüakse kallima pähe), see pole enam seaduslik. Seda skeemi on alati kasutataud ja petetakse edasi.

 • Avatar

  Tuult külvad ,tormi lõikad!

 • Avatar

  To A.P. Sa oled niiii rumal, et ma parem ei kommenteerigi. Sul puudub igasugune arusaam rahvusriigist. Aga võibolla oledki ajupestud neomarksist.

  • Avatar

   Aitäh, hea Helli toreda arvamuse eest.
   Lisaks võid minu kohta tarvitada veel mitmeid nimetusi, hinnanguid jms. Näiteks- Kremli käsilane, Putini puudel, Olgino troll, 5.kolonn jne… jne…
   Peaasi, et su tervis taastuks.

 • Avatar

  Sotsiaalmeedia on täis postitusi, milles inimesed teatavad oma boikotist Eesti maasikakasvatajate vastu. Kes tegi, ise tegi!

  • Avatar

   Ja väga lollid on, sest meile tehti taas ära ja poolakad, hispaanlased võitsid.
   Tegime küll ise- seda salata pole võimalik.
   Edasi võiks boikoteerida nt Eesti leiba, saia, puidutooteid jms, hoides kätest ja lauldes “Eestlane olla on uhke ja hää…”

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused