Üllatus, üllatus: sotsiaalminister valiti 2019. aasta seksuaaltervise edendajaks

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Kelle silmad sealt paistavad? Ega mitte ometi sotsiaalministri omad? Pilt on illustratiivne.

Sotsiaalminister Tanel Kiige nimi seondub paljudele konservatiivsetele, traditsioonilisi pereväärtusi kaitsvatele inimestele tema võitlusega selle eest, et geiagendat, sooneutraalsust ja soolist võrdsust edendavad MTÜ-d saaksid riigilt raha – ja tunnustus tuligi oodatud suunast.

Eesti Seksuaaltervise Liidu liikmed valisid 2019. aasta seksuaaltervise edendajaks sotsiaalministri Tanel Kiige. Auhinnaga soovitakse tunnustada inimest, kes on Eestis seksuaaltervise valdkonnas eriliselt silma paistnud, olulistes küsimustes kaasa rääkinud ning mõjutanud sellega positiivselt kõikide inimeste elu, vahendab BNS.

Eesti Seksuaaltervise Liidu presidendi doktor Jaana Belowi sõnul esitati sotsiaalministri kandidatuur liikmete poolt põhjendusega, et ta lähtub oma tegevuses inimõiguste tagamisest ning seisab kõigi ühiskonnagruppide eest.

„Tanel Kiik kaitseb lapsi, noori ja vanu, naisi, erineva seksuaalse identiteediga inimesi, neid, kes meie ühiskonnas kaitset vajavad. Ka valitsuse keerulistes diskussioonides on ta jäänud kindlaks oma seisukohtadele ja väärtustele. Õige inimene õige koha peal,“ selgitas Below. „Eesti Seksuaaltervise Liit lähtub oma töös samadest põhimõtetest ja seisab hea selle eest, et kõigile, sõltumata soost, vanusest, seksuaalsest orientatsioonist või rassist, oleksid nii inim- kui seksuaalõigused tagatud.“

Võiks ju küsida, et mis asja on Seksuaaltervise liidul tegemist inimõigustega või kuidas on inimese rassipäritolu seotud tema seksuaalõigustega. Aga ideoloogiaid sellised asjad ju ei häiri.

Sotsiaalminister Tanel Kiik avaldas liidule tunnustust pikaaegse ja tulemusrikka töö eest. „Olen väga tänulik auhinna saamise üle, ent mõistagi ei ole sellega töö seksuaal- ja reproduktiivtervise valdkonnas lõppenud. Pean oluliseks, et suunaksime piisavalt ressursse nii vaimse tervise valdkonda, ohvriabi tagamisse kui kvaliteetse seksuaalhariduse pakkumisse tõstmaks teadlikkust tervet ühiskonda puudutavatel teemadel,“ sõnas minister Kiik.

Kiige sõnadest võib välja lugeda, et geiagenda saab tema haldusalal edaspidigi raha.

2017. aasta laureaat oli Risti Koguduse õpetaja Annika Laats. Seksuaaltervise Liidu president Marie Abel rääkis tollal, et Laatsi kandidatuur esitati liidu liikmete poolt, kuna tema avaldus kooseluseaduse teemal ETV arvamussaates «Suud puhtaks» kõneles kõigi inimeste võrdsest kohtlemisest ja nende õiguste kaitsest, sõltumata nende seksuaalsest orientatsioonist. (Tegelikult ikka sõltuvalt homoseksuaalsest orientatsioonist — toim.)

Ka geide seksuaaltervis on oluline, aga seda ei maksa ära segada nende ideoloogiaga, eriti aga geiagenda sõnumite levitamisega.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused