Ummikusse sattunud meedia kutsub appi selgeltnägijad

Repliik,
- Updated
Postimees Grupp otsib astroloogi.

Politoloog Peeter Espak kirjutab vastusena Postimees Grupi kuulutusele, et nad otsivad oma töökasse kollektiivi astroloogi, pika ettevaatava ja humoorika loo Postimehe edaspidisest tööst, kuid huvitavad on tema soovitused uuele ametimehele poliitika osas.

“… /…/ Kõik koos järeldatakse, et EKRE ja Isamaa on kohutavalt kurjad ja nende vastu peab kiirelt miskit ette võtma. Tunnistatakse küll isekeskis, et fake-news`ide tootmine ja kallutatud uudiste loomine pole väärikale väljaandele kohane – aga tekkinud olukord ja üleüldise teadusliku maailmapildi ohtusattumine nõuab sellist käitumist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lõpuks on ka juhtkirjades mitte enam tavapärased sajatused sellest, kuidas Talibani-Seeder tahab naised muuta riigi hüvanguks sünnitusmasinateks, kuidas riiklike meetoditega kodanike raha sunniviisiliselt rootsi pankadele kinkimine on ainuõige ärimudel ja et meeletu kurjus on peale tungimas; vaid pealkiri: “Isegi tähed ütlevad, et Talibani-Seeder eksib” ning “Martin Helme tähekaart muudab võimatuks sellise inimese oleku valitsuses”.

Enne abielureferendumi otsuse vastuvõtmist tuleb aga astroloogiline soovitus Mihhail Lotmanile: “Tähed nõuavad: täna tuleb olla vastu!” Kõige tipuks muidugi juhtkiri: “Jüri, tule mõistusele! Isegi tähed on selle valitsuse vastu”.

Vastavatele uudistele suurema kaalu saamiseks muidugi konsulteeritakse ka teiste riikide sama väärikate väljaannetega ja tehakse uudis: “Rahvusvaheline meedia: tähed on EKRE ja Isamaa vastu” või “Uudis tähtede vastuolekust Seedrile jõudis rahvusvahelisse meediasse” (peale seda, kui see sinna siit saadeti).

Kindlasti oleks asjakohane ka veel juhtkiri pealkirjaga: “Keskaegset teadusvastast maailmanägemust propageeriv valitsus on omadega ummikus. Tähed ütlevad nii.”

Peeter Espaki arvamusele täienduseks tuleb märkida, et Postimees vahendab juba ammu kuulsa Vanga ennustusi, sealhulgas ka koroona kohta – lisaks sellele, et taolised ennustused on rumalus, on ka Vangat tundnud inimesed öelnud, et see naine ei ennustanud midagi aastate kaupa, vaid kuulutas oma nägemusi. Soliidsetele väljaannetel aga pole kohane tegeleda umbluu vahendamisega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused