Ungarlaste võõravaenu taga on terve mõistus ja ajalooline mälu

Repliik,
Ungari valimised
©AP Photo/Scanpix
Ungari valimistel on juba pikemat aega võidutsenud immigratsioonivastase Viktor Orbani toetajad.

Vahel tekib pähe kummaline mõte – mis on saanud kunagisest terve talupojamõistusega eesti rahvast? Sugulasrahval ungarlastel tundub seda mõistust jaguvat…

Kuidas defineerida tervet talupojamõistust? Kõige lihtsamalt ehk sellise mõtlemise järgi, et mees läheb voodisse naisega, tema lapsed on poisid ja tüdrukud ning vaid see on looduse poolt paika pandud mõistlik elukulg.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mõistuse kaotanu räägib sellest, et sugu ja rass pole oluline, mehe ja naise vahel võib olla veel kümneid arusaamatuid variante ja et inimene võivat soovi korral sugu vahetada. See on vaid üks paljudest terve ja haige mõistuse võrdlustest, mida leiaks igalt elualalt. Järgnev tuleb poliitikast ja tulevikunägemusest mineviku taustal.

Multikultipropagandast pimestatud ei mõtle üldse reaalselt, ei hetkeliselt ega ette ja taha ulatuvalt, ei siin ega mujal toimuva suhtes. Võtame näiteks Viktor Orbani juhitava Ungari – suur osa võimutruusid eestlasi arvabki, et selles riigis on miski väga valesti. Aga ei ole, madjareid juhib terve mõistus ja ajalooline mälu, kui nad moslemitulnukatele piiritarad ette ehitavad.

16. sajandil valgus Türgi Osmanite vägi Euroopasse ning hõivas veriselt ka Ungari, kust viidi sadu tuhandeid inimesi Lähis-Ida orjaturgudele. Sealt on pärit ka Ungari kangelaslik legend – 1552. aastal suutis väike ungari väeüksus kaitsta Egeri linna suure türklaste väe vastu. Seda kirjeldab Géza Gárdonyi romaan “Egeri tähed”. See jutustus on Ungaris nagu eepos, mis annab ungarlastele rahvusliku väärikuse.

Saksamaal elab juba üle kolme miljoni türklase. Kujutage vaid ette, mida tunneksid madjarid, kui selline mass laiutaks Budapesti tänavatel ja Doonau vees peegelduks mošeede siluetid! Sel rahval on olemas väärikus, mida sakslastel, rootslastel ja brittidel ammu enam pole! Pool aastatuhandet on ühe inimea kohta pikk aeg, kuid ühele rahvusele kui üleeile toimunud sündmused.

Visegradi riikidel on ajaloole toetudes märgatavalt rohkem mõistust peas kui kogu Lääne-Euroopal, kes heidab ennast vabatahtlikult islami alla ja kägistab oma kätega kristlikku kultuuri. Tõeliste Euroopa väärtuste hoidmine seisab praegu Ida-Euroopa kätes. Kahju, et nii paljud eestlased sellest enam aru ei saa ja usuvad Euroopa Liitu, mis pole ammu enam see, mis ta oli siis, kui me tema poole käed sirutasime.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused