Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uno Kaskpeit: rahapesu uurimine on lõpusirgel

-
19.09.2018
Uno Kaskpeit on üks EKRE Riigikogu saadikutest.
© UU

Delfis ilmus 2013.a. põhjalik artikkel, koos prokuratuuri kinnitusega, et raha tõesti liikus läbi Eesti pankade, kuigi panku, kus raha liikus ei avalikustata. Samal ajal Riigiprokuratuur teadis, et tegemist on rahaga, mis varastatud, sest Venemaalt oli päring tulnud prokuratuuri juba 2012.a.

Moneyval`i kolmandas hindamisraportis anti Eestis kohaldatud meetmetele kõrged hinnangud. Siiski leidsid eksperdid, et mõningates küsimustes tuleks Eesti õigusakte veel parandada ja täpsustada, et tagada suurem vastavus rahvusvahelistele standarditele. Kõigele eelnevale peale vaadates tundub, et kogu rahapesu oli Eestis kaitstud, millele pani veel punkti Euroopa Nõukogu Moneyval’i raport oma kõrgete punktidega. 2014.a. avastati Danskebank`is probleemid, kuid Vabariigi Valitsuse istungil teeb Jürgen Ligi ülevaate Moneyval’i uuringu tulemustest.  Seda iroonilisem on Valitsuse pressikonverentsil 03. aprill 2014 a. kus rahandusminister Jürgen Ligi kinnitas, et Eestis on kõik hästi. Täna on Eesti kindlalt Euroopa Liidu rahapesu pealinn. 2014 a. kui suurem rahapesu oli juba toimunud ei olnud me ikkagi riskantses nimekirjas.

Leian, et meie ametkonnad üritavad nüüd oma mainet pesta ja kümme aastat tegemata tööd maha salata. See on muidugi häbiväärne, et kümne aasta jooksul ei võetud midagi ette. Kõige rohkem paneb imestama, et riigi uurimisasutustes jätkavad need samad juhid, kes nende aastate jooksul ei kontrollinud oma asutuse tööd ja ei astutud vajalikke samme. Õiguskomisjonis võeti vastu otsus pöörduda kõigi fraktsioonide poole seisukohaga, et Õiguskomisjoni juurde luua töörühm millesse kuulub igast fraktsioonist üks liige. Selle töörühma ülesandeks oleks uurida rahapesuga seotud probleeme. Ref-i fraktsioonist tuli teade, et nad ei pea vajalikuks sellise komisjoni moodustamist, et uurimine peab jääma selleks loodud asutuste ülesandeks. Läkitusele oli alla kirjutanud Jürgen Ligi.

Loodan, et asjad hakkavad liikuma, sest Taanis vabastati oma ametikohalt Danske panga juht ning tuli informatsioon, et uurimine on lõpetatud ja loodame, et lähemal ajal jõuab see tulemus ka Eestisse.

Lisainfo: Delfi