Urmas Espenberg: inforünnak Orbani vastu käriseb igast kandist ja kogu loos on palju segaseid seiku

Repliik,
- Updated
©AFP/Scanpix
Guy Fawkesi maskides meeleavaldajad Budapestis 17.12.18

Globalistlik peavoolumeedia on Ungari ja peaminister Orbani vastu käiku lasknud tõsise laimukampaania. Joonis tundub väga tuttav eelmisest korrast kui kohtureformi ja ringhäälinguseaduse muutmise ajal manati Brüsseli võrgustike kaudu Poolas esile sarnased sündmused.

Peavoolust saame lugeda järgmist infot: “Tuhanded inimesed protestisid pühapäeval Budapestis peaminister Viktor Orbáni valitsuse niinimetatud “orjaseaduse” vastu, mille parlament eelmisel nädalal heaks kiitis, protestijad loopisid politseinikke suitsugranaatidega, korrakaitsjad vastasid pisargaasiga. Ajakirjanduse andmetel osales meeleavaldusel üle 15 000 inimese. Meeleavalduse korraldasid ametiühingud ja opositsioonierakonnad vastuseks reformile, millega lubatud ületunnitöö mahtu suurendatakse 250 tunnilt 400-le aastas ning millega tasu ületunnitöö eest võib edasi lükata kuni kolmele aastale. Valitsuse sõnul vajavad tööjõunappuses tööandjad muudatusi.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mis aga toimub Ungaris tegelikult, kui lähemalt lugeda Ungari portaale ning rääkida Ungari endiste ja praeguste diplomaatidega või konservatiivsemate analüütikutega?

Vägisi paistab, et tegemist on suure kombineerituid inforünnaku ja action’ iga. Seadus, mis vastu võeti, on täiesti Euroopa Liidu seadustega kooskõlas olev, lausa euroliidu eeskujudele ja nõuetele vastavalt koostatud. Lubatavate ületundide hulk on näiteks väiksemgi kui EL-s keskmiselt. Nende tundide eest loomulikult makstakse.

Osaliselt on oma parteilise struktuuriga Ungari demonstratsioonide taga mitmetel valimistel järjest põrunud paremäärmuslik Jobbik, mis viimatiste valimiste järel asus parema puudusel koostöösse anarhistlike ja vasakäärmuslike liikumistega. Lisaks ka äärele surutud sotside tegelased. Nende liikmed, nende poolt desorienteeritud ja ülesässitatud protestijad, osalt ka jalgpallihuligaanid, mõne vasakametiühingu aktivistid väidavad jaburaid asju. Muuhulgas sedagi, et Ungari seadus on ebaõiglane ja otsekui orjadele tehtud, ületundide eest ei maksta (või makstakse alles aastate pärast) jms., ei vasta tegelikkkusele.

Kõnealust seadust oli vaja, kuna Ungarisse lähemal ajal oma tehaseid rajavad suured Saksa autotootjad nagu BMW, aga ka muud ettevõtted, mis toovad riiki tuhandeid töökohti eeldavad, et Ungaris on Euroopa konformsed töövõttu puudutavad seadused olemas. Nüüd siis on.

Sotsioloogilised küsitlused, mida tehakse lausa iga päev ja mida ei kontrolli valitsus, näitavad, et märatsejatel ei ole rohkem toetust kui 18-20%. Samas paistab nende tegevusel olevat ilmselt taga ka välisrahastus. Vasakäärmuslikke proteste on üritatud vahelduva eduga üles tõmmata väiksemateski linnades.

Protesteerijate eesmärk on sõna otseses mõttes võimalikult valjusti lärmata vaiksel jõuluootuse ajal. Samas nende süüdistused või väited ei pea vett. Tänavail ja jõulukaunistustega väljakuil on aga tekitatud parajat materiaalsed kahju. Parlamendi esise väljaku traditsioonilise jõulukuuse juures pisteti põlema vaesematele peredele annetustena kogutud lastekelgud jne. Politsei poolt kinni võetud ägedamate korrarikkujate seas on retsidiivseid huligaane, narkomaane, kes millegipärast on oluliselt aktiviseerinud ja asunud innukalt tegudele.

Samal ajal on Budapestis eriti sel detsembril olnud senisest rohkem turiste mujalt EL-st. Ungarlased arvavad, et Prantsusmaa jne rahutuste ning terrorismiohu pärast. Ja tegelikult, kui need paartuhat protestijat maha arvata, ongi mitmemiljonilinnas Budapestis üldiselt jõulueelselt õdus…

Allikas:  Hungary Today , Daily News Hungary, jt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused