Urmas Espenberg: IRLi minister Kiisler ei näe maa ja metsa mahaparistamises välismaalastele mingit probleemi

Repliik,
- Updated

IRL tõestas veelkord, et ta on lõplikult loobunud isamaalistest aadetest ning Eesti huvid ministriportfellide ja muu ajutise meelehea saamise nimel maha müünud.

Nimelt selgus fakt, et Keskkonnaministeerium ei toeta Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna algatatud eelnõu kinnisasja omandamise kitsendamise seaduse muutmiseks, kuna kinnisasja omandamise nõuded olevat juba piisava rangusega reguleeritud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahvuskonservatiivide fraktsiooni eelnõus esitatud muudatuste ja täiendustega soovitakse kasutusele võtta põllu- ja metsamaa omandamise suhtes sellised kaitsemeetmed, mis tagaksid võimalikult suures ulatuses eestlaste peremeheõiguse oma maa üle.

Kiisler leiab, et EKRE eelnõus esitatud tingimused füüsilisest ja juriidilisest isikust välismaiste isikute suhtes on põhjendamatult karmid ja vastuolus Euroopa Liidu toimimise lepinguga. Tegelikult ei vasta see tõele, sest Riigikogu on vastava seaduse menetlusse võtnud ja seal on räägitud peamiselt kolmandate riikide kodanike, eeskätt Vene NFSV ja SRÜ riikide kodanike, õiguste piiramisest põllu- ja metsamaa soetamisele. Sama kehtiks ka araabia šeikide kohta. Välismaalased saaksid rahvuskonservatiivide eelnõu valguses jätkuvalt maad rentida, kuid mitte päriseks osta.

Kas siin ei ole mitte tegu IRL-i ja Keskerakonna poliitilise lähenemisega? Venemaale ja tema kodanikele on seoses Krimmi annaketeerimise ja sõjategevusega Donbassis esitatud hulgaliselt piiranguid ja see on mõistetav. Soome kaalub tõsiselt maamüügi piiramist vene kodanikele. Lätis jõustus alates 1. juulist seadus, mis nõuab maa ostjatelt Läti keele valdamist ja isiklikku ilmumist tehingu sõlmimisele, kus tuleb esitada maa sihtotstarbelise kasutamise kava arusaadavas läti keeles.

Kiisler leiab, et olemasolevad seadused on piisavad, et kaitsta meie maa ja metsa sattumist Eestile julgeolukuliselt ja majanduslikult mittesoovitavate isikute kätte. Seegi väide on nonsenss! Kui nad oleksid piisavad, siis ju poleks sajad tuhanded hektarid Eesti põllu- ja metsamaad sattunud ülesostjate kaudu välismaiste omanike kätte, kes ei soovi Eestile head. Ärgem unustagem ka fakti, et 5,2% Eesti Vabariigi territooriumist on juba praegu Vene NFSV koosseisus.

Seega on Kiisleri jutt pahatahtlik ja argumenteerimata ning kahjustab jätkuvalt Eesti huve, kuna meie maade ja metsade müük vaenulikele välisomanikele käib täie hooga edasi. Kas IRL on rahvusriigi ideaalid ja isamaa kaitse sootuks maha mänginud? Kas niiviisi siis aetaksegi Eesti asja? Tundub, et kahjuks küll!

Urmas Espenberg

FOTO: PM/Scanpix – IRL tegelased, Kiisler vasakult kolmas

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused