Urmas Espenberg: kallutatud peavoolumeedia alternatiivmeediat ründamas

Repliik,
- Updated

Juba peale Brexitit, eriti aga peale Trumpi võitu hakati kõikjal ketrama plaati, et neis kaotustes on süüdi eeskätt alternatiiv- ja sotsiaalmeedia.

Libakeelne propagandamasin töötas kiiresti välja isegi termini „tõejärgne ühiskond“. Kogu oma pettemuse neis kaotustes valas liberaalsotsialistlik peavool välja alternatiivmeedia peal, sest „süüdlane“ oli vaja igal juhul leida! Ei ole ju võimalik, et kui 95% peavoolumeediast pooldas kampaanias anti-Brexitit ja H. Clintonit, siis kuidas oli saabunud kaotus võimalik ? Peavoolu kõlupeadele ei tule pähegi, et põhjus võib olla olemuslikum ja  esindada sügavamaid protsesse ühiskonnas ning alternatiivmeedia on vaid vahend selleni jõudmisel, kuna kõik teised teed on ajupestutega blokeeritud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ei läinudki kaua aega kui alternatiivmeedia sõim kandus üle ka Maarjamaale. Suurkorporatsioone, korrumpeerunud poliiteliiti, bildenberge ja soroseid tuleb ju tões ja vaimus teenida. Juba eelmise 2016 aasta hakul lajatas sotside mõju alla olev Eesti Päevaleht ründava artikli alternatiivportaaalide Uued Uudised ja Objektiiv suunas. Selle aasta algus tõi tugevat lisa, kui etteantud skeemide järgi asuti ründama Objektiivi. Skeem on aga lihtne – alternatiivmeediat tuleb marginaliseerida, diskrediteerida ja lõpuks hävitada. Kahjuks ei tulene see üksnes ideoloogilisest vihast teistimõtlejate vastu, vaid on kannustatud ka kommertshuvist, sest peavool kaotab ju nii väärtuslikke lugejaid ja klikke.

Jah, alternatiivmeedias on kanaleid, mis kultiveerivad pooltõdesid ja levitavad kahtlase väärtusega infot. Kuid härrased peavoolus, võtke teadmiseks, et valdav osa peavooluvälisest meediast, kaasa arvatud Uued Uudised ja Objektiiv, kontrollivad avaldatavat infot ja seega pole kaugeltki kahtlase väärtusega, nagu seda soovitakse kujutada.

Tõde on visa ning vassivas poliitkorrektses meediaolukorras (loe: blokaad) leiutab tõde alati teid kuidas paremini rahvani jõuda, olgu selleks siis alternatiiv- või sotsiaalmeedia või mõni muu kanal. Peavoolu kanalid aga, kes taotlevad silti „objektiivsus“, peaksid andma võrdset kõneruumi ka oponentidele. Ainult nii oleks võimalik tagasi võita kaotatud objektiivsust ja mujalt tõde otsivaid lugejaid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused