Urmas Espenberg: kallutatud peavoolumeedia alternatiivmeediat ründamas

Eesti Aeg – Nädal Riigikogus – #50 – Urmas Espenberg

Juba peale Brexitit, eriti aga peale Trumpi võitu hakati kõikjal ketrama plaati, et neis kaotustes on süüdi eeskätt alternatiiv- ja sotsiaalmeedia.

Libakeelne propagandamasin töötas kiiresti välja isegi termini „tõejärgne ühiskond“. Kogu oma pettemuse neis kaotustes valas liberaalsotsialistlik peavool välja alternatiivmeedia peal, sest „süüdlane“ oli vaja igal juhul leida! Ei ole ju võimalik, et kui 95% peavoolumeediast pooldas kampaanias anti-Brexitit ja H. Clintonit, siis kuidas oli saabunud kaotus võimalik ? Peavoolu kõlupeadele ei tule pähegi, et põhjus võib olla olemuslikum ja  esindada sügavamaid protsesse ühiskonnas ning alternatiivmeedia on vaid vahend selleni jõudmisel, kuna kõik teised teed on ajupestutega blokeeritud.

Ei läinudki kaua aega kui alternatiivmeedia sõim kandus üle ka Maarjamaale. Suurkorporatsioone, korrumpeerunud poliiteliiti, bildenberge ja soroseid tuleb ju tões ja vaimus teenida. Juba eelmise 2016 aasta hakul lajatas sotside mõju alla olev Eesti Päevaleht ründava artikli alternatiivportaaalide Uued Uudised ja Objektiiv suunas. Selle aasta algus tõi tugevat lisa, kui etteantud skeemide järgi asuti ründama Objektiivi. Skeem on aga lihtne – alternatiivmeediat tuleb marginaliseerida, diskrediteerida ja lõpuks hävitada. Kahjuks ei tulene see üksnes ideoloogilisest vihast teistimõtlejate vastu, vaid on kannustatud ka kommertshuvist, sest peavool kaotab ju nii väärtuslikke lugejaid ja klikke.

Jah, alternatiivmeedias on kanaleid, mis kultiveerivad pooltõdesid ja levitavad kahtlase väärtusega infot. Kuid härrased peavoolus, võtke teadmiseks, et valdav osa peavooluvälisest meediast, kaasa arvatud Uued Uudised ja Objektiiv, kontrollivad avaldatavat infot ja seega pole kaugeltki kahtlase väärtusega, nagu seda soovitakse kujutada.

Tõde on visa ning vassivas poliitkorrektses meediaolukorras (loe: blokaad) leiutab tõde alati teid kuidas paremini rahvani jõuda, olgu selleks siis alternatiiv- või sotsiaalmeedia või mõni muu kanal. Peavoolu kanalid aga, kes taotlevad silti „objektiivsus“, peaksid andma võrdset kõneruumi ka oponentidele. Ainult nii oleks võimalik tagasi võita kaotatud objektiivsust ja mujalt tõde otsivaid lugejaid.

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Urmas Espenberg: kallutatud peavoolumeedia alternatiivmeediat ründamas

 1. Avatar
  Andres Leet kirjutas:

  ERR ja “objektiivne uudiste” edastaja, lubage naerda!
  Minul ei lähe meelest, kuidas seltsimees Kooli “treis” Madisonist uudist……..et asi ikka täielik oleks kleepis seltsimees usinalt arhiivifotosid artiklile juude, mida Jaak Madisoni blogi postituses ei olnud!……
  ……http://uudised.err.ee/v/eesti/69508227-10b2-4c0a-90f0-44e92cf177c6/riigikokku-valitud-jaak-madison-natsismis-ja-fasismis-on-palju-positiivset
  ERR näeb teise silmas pindu, aga enese silmas palki ei näe…..see ütlus peab paika

Kommenteerimine on suletud