Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Espenberg: Vabaerakond maksis kooliraha oma poliitilise naiivsuse eest

18.11.2016
Laadime sisu...

Vabaerakond maksis täna hommikul ära oma poliitilise kooliraha, saades äraütlemise loodava valitsuskoalitsiooni poolt. Kas kätte maksis poliitiline naiivsus, erakonna madal populaarsus rahva hulgas, kindla ideoloogia puudumine, seisukohtade kõikuvus või senine väga tagasihoidlik esinemine Riigikogus?

“Välja paistis niiviisi, et kõikide erakondade sees on auahnust ja toiduahelat ning seda ei taheta jagada. See tundub minu meelest olema peamine põhjus,” selgitas Vabaerakonna esimees Andres Herkel BNS-ile pärast kohtumist kolme koalitsiooni moodustava erakonna juhiga.

Herkel avaldas kahetsust, et Vabaerakonna jaoks oluline Eesti poliitika avatumaks ja läbipaistvamaks muutmiseks mõeldud demokraatiapaketi ettepanekud uue koalitsiooni tähelepanu ei pälvinud.

Vabaerakonna saadikurühm hääletab Keskerakonna esimehe Jüri Ratase riigikogus peaministriks kinnitamise vastu, sest vaatamata sõnadele pole kartellikoalitsioon Vabaerakonna programmiliste põhimõtetega kuigivõrd arvestatud, ütles erakonna esimees reedel.

Mulle isiklikult näib, et oma osa on siin ka Vabaerkonna naiivsusel ja poliitilisel kogenematusel. Lihtsalt ei arvestatud, et kaks koalitsioonierakonda kuulusid juba eelmise errusaadetud rahvavaenulikku valitsuse koosseisu, kes jagasid ministritoolid ning hüved lihtsalt ümber. Milleks nende õlitatud vankri alla veel üks väike, aga krigisev neljas ratas? Uute jõudude (ka EKRE) mittekaasamine on vaid selle nö pooliku võimuvahetuse loogiline produkt.

BNS/UU