Urmas Espenberg: Vabaerakond maksis kooliraha oma poliitilise naiivsuse eest

Repliik,
- Updated

Vabaerakond maksis täna hommikul ära oma poliitilise kooliraha, saades äraütlemise loodava valitsuskoalitsiooni poolt. Kas kätte maksis poliitiline naiivsus, erakonna madal populaarsus rahva hulgas, kindla ideoloogia puudumine, seisukohtade kõikuvus või senine väga tagasihoidlik esinemine Riigikogus?

“Välja paistis niiviisi, et kõikide erakondade sees on auahnust ja toiduahelat ning seda ei taheta jagada. See tundub minu meelest olema peamine põhjus,” selgitas Vabaerakonna esimees Andres Herkel BNS-ile pärast kohtumist kolme koalitsiooni moodustava erakonna juhiga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Herkel avaldas kahetsust, et Vabaerakonna jaoks oluline Eesti poliitika avatumaks ja läbipaistvamaks muutmiseks mõeldud demokraatiapaketi ettepanekud uue koalitsiooni tähelepanu ei pälvinud.

Vabaerakonna saadikurühm hääletab Keskerakonna esimehe Jüri Ratase riigikogus peaministriks kinnitamise vastu, sest vaatamata sõnadele pole kartellikoalitsioon Vabaerakonna programmiliste põhimõtetega kuigivõrd arvestatud, ütles erakonna esimees reedel.

Mulle isiklikult näib, et oma osa on siin ka Vabaerkonna naiivsusel ja poliitilisel kogenematusel. Lihtsalt ei arvestatud, et kaks koalitsioonierakonda kuulusid juba eelmise errusaadetud rahvavaenulikku valitsuse koosseisu, kes jagasid ministritoolid ning hüved lihtsalt ümber. Milleks nende õlitatud vankri alla veel üks väike, aga krigisev neljas ratas? Uute jõudude (ka EKRE) mittekaasamine on vaid selle nö pooliku võimuvahetuse loogiline produkt.

BNS/UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused