Urmas Espenberg: Vabaerakond maksis kooliraha oma poliitilise naiivsuse eest

Repliik,
- Updated

Vabaerakond maksis täna hommikul ära oma poliitilise kooliraha, saades äraütlemise loodava valitsuskoalitsiooni poolt. Kas kätte maksis poliitiline naiivsus, erakonna madal populaarsus rahva hulgas, kindla ideoloogia puudumine, seisukohtade kõikuvus või senine väga tagasihoidlik esinemine Riigikogus?

“Välja paistis niiviisi, et kõikide erakondade sees on auahnust ja toiduahelat ning seda ei taheta jagada. See tundub minu meelest olema peamine põhjus,” selgitas Vabaerakonna esimees Andres Herkel BNS-ile pärast kohtumist kolme koalitsiooni moodustava erakonna juhiga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Herkel avaldas kahetsust, et Vabaerakonna jaoks oluline Eesti poliitika avatumaks ja läbipaistvamaks muutmiseks mõeldud demokraatiapaketi ettepanekud uue koalitsiooni tähelepanu ei pälvinud.

Vabaerakonna saadikurühm hääletab Keskerakonna esimehe Jüri Ratase riigikogus peaministriks kinnitamise vastu, sest vaatamata sõnadele pole kartellikoalitsioon Vabaerakonna programmiliste põhimõtetega kuigivõrd arvestatud, ütles erakonna esimees reedel.

Mulle isiklikult näib, et oma osa on siin ka Vabaerkonna naiivsusel ja poliitilisel kogenematusel. Lihtsalt ei arvestatud, et kaks koalitsioonierakonda kuulusid juba eelmise errusaadetud rahvavaenulikku valitsuse koosseisu, kes jagasid ministritoolid ning hüved lihtsalt ümber. Milleks nende õlitatud vankri alla veel üks väike, aga krigisev neljas ratas? Uute jõudude (ka EKRE) mittekaasamine on vaid selle nö pooliku võimuvahetuse loogiline produkt.

BNS/UU

2 commentsOn Urmas Espenberg: Vabaerakond maksis kooliraha oma poliitilise naiivsuse eest

  • Avatar

    Kuidas saab koos valitseda erakonnaga kes hääletab nii kuidas jumal juhatab ja maailmavaade puudub. Vabaerakond peab endale selgeks tegema kas ollakse liha või kala.

  • Avatar
    Matti Ilves

    Keskerakonnal oli hea võimalus kasata valitsusse eestivaenulike sotside asemel hoopis Riigikogus olevat kaks uut erakonda. Ainult siis oleksid võimalikud kardinaalsed muutused valitsemises ja demokraatia arengus, aga ilmselt seda ei tahetud.
    Tuntud vanad kartellierakonnad jälle võimu juures, nii on rahulikum! See oligi Ratase suurim viga.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused