Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reitelmann: “Ei kujuta ette, kust reformiklounidel ikka ja jälle tasakaaluluulud tekivad”

09.03.2023
Urmas Reitelmann
© UUed Uudised

Loen Postimehest, et Kaja Kallas tahab nelja aastaga viia eelarve tasakaalu. Eesmärgi püstitus riigile ja rahvusele head ei kuuluta.

Alles arutas Riigikogu suur saal Euroopa komisjoni järjekordseid käsulaudu, milles mainitakse, et 60% miinus on Euroopa Liidus väga okei, 60-90% on kehvake, üle 90% on aga juba halb.

Mitte keegi EL-is ei räägi tasakaalus riigieelarvest, isegi Saksamaa mitte. Ülepea keegi kusagil ei räägi. Kõik riigid elavad üle jõu ja häda pole kellelgi. Ei kujuta ette, kust reformiklounidel ikka ja jälle tasakaaluluulud tekivad. Euroopa keskpangad on paari viimase aasta jooksul juurde trükkinud 2,5 triljonit eurot ja Kallas ei saa selle mõjust aru, üsna lootusetu juhtum, mis meenutab heroiinisõltlast, kes pärast võõrutuskuuri mõne aja pärast jälle süstla veeni surub.

Lootusetu muidugi ka selle tõttu, et riigi rahandusega eelmises valitsuses tegelema pidanud inimesed on lootusetult ebaprofessionaalsed ja jätkavad ka uues. Kui kusagilt lihtsalt ja valutult kulusid kärpida, siis riigiametnike arvelt, kellede kooslus on ebanormaalselt suur ning paisub nagu pärmi peal, eelmisel aastal lisandus 1200 inimest. Nende vallandamine oleks võiimalik otsekohe umbes 30% ulatuses nagu näitas piiranguteaegne töökultuur, kus inimesed istusid kodus ja 30-40% ametnikest tegid ära 100% ametnike töö ilma, et kvantiteet, mitte kvaliteet kannataks, viimast enamasti nagunii ei ole.

 

Urmas Reitelmann (EKRE)