Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reitelmann: Kaja Kallas loob diktatuuri president Karise kätega

11.06.2022
Urmas Reitelmann.
© Uued Uudised

EKRE poliitik Urmas Reitelmann kommenteerib Kaja Kallase väljaöeldud mõtet, et neile sobivad ennetähtaegsed valimised.

“Kallas saab suurepäraselt aru, et sügisel kukub näriliste toetus 20% kanti. Ennetähtaegsed valimised täna oleks tublisti abiks, lisaks e-hääli manipuleerides saadud 6-8 lisakohta. Märtsiks on aktiivne sõda Ukrainas ammu lõppenud ja ununenud, kütuse-ja gaasihinnad see-vastu ajanud eestlased raevu ning viletsusse.

Viimased päevad on halastamatult paljastanud, et Karis tegutseb reformierakonna armetu puudlina ning proovib igati oravate huve esindada. Ennetähtaegsete esile kutsumine ei ole siiski nii lihtne.

Valitsuse võivad moodustada muud erakonnad, jätkata saab Kallas ka vähemusvalitsuse eesotsas, kui parlament nii otsustab. Ennetähtaegsed valimised toimuvad põhiseaduse kohaselt ainult siis, kui muid variante enam ei ole.

Kui Karise kätega korraldab Kallas aga seadust väänates ennetähtaegsed, osundab see asjaolule, et põhiseaduslik kord Eestis enam tõepoolest ei kehti. Kallas läheb juba täna mööda parlamendist, kehtestab diktatuurile iseloomulikke piiranguid ja ei kavatsegi võtta vastutust ühegi sigaduse eest. Märgid diktatuurist on igatahes olemas ja ma ei imestaks millegi üle.”