Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reitelmann: kas keegi mäletab juhtumit, kus ERR oleks oma sigaduste eest vastutuse võtnud?

-
30.01.2021
ERR peaks olema rahvusringhääling, aga on rahvuslik häbiplekk.

“Järjekordset “ajakirjanduslikku uurimust” esitleva Kärmase meelistegevus tundub olevat edukate ja väljapaistvate inimeste ning ettevõtete teotamine.

Toomas Annusele igasuguste tõendita dopinguafääri inkrimineerimine on järjekordne episood ERRi rämpsajakirjandusnäidete pikas loetelus. Hiljutistest meenutagem kasvõi Toomas Lepa süüdistamist korruptsioonis.

Lepp käis läbi pika kohtutee ja mõisteti igas astmes õigeks. Kas ERRi juhatus või Kärmas vabandasid täiesti alusetute süüdistuste eest?

Wooli kalatööstuse tapmiskatse ERRis väärib kindlasti käsitlemist mõnes teadusuuringus. Kokkuleppel Eesti Ekspressiga alustas “Pealtnägija” valeväiteid ja jampsi edastades üleriigilise listeeriahüsteeria õhutamist, mis lõppes momentaanselt hetkest, mil tänase reformierakondlase Lemetti initsineeritud “skandaal” päädis tema vallandamisega ametist.

Wool kandis ränki kahjusid, ohus olid töökohad ja aastatega loodud ettevõtte tulevik. Kas Kärmas või Roose suvatsesid selle eepilised mõõtmed võtnud laimukampaania eest kasvõi vabandada?

Täna seisab Eesti tippsport silmitsi väga suure probleemiga, saamata jäävad kümned miljonid meie spordi edendamiseks. Tandemil Roose/Kärmas on põhjust uhkust tunda. Ilmselgelt on hakanud ERRi “eetikanõunik” juba musta valgeks kirjutama ning varsti tuleb ERRi juhatus välja süüdimatu avaldusega sellest, et saates käsitleti neile teada olevaid materjale ning valeväiteid ega mitte midagi teotavat tublid errlased ei edastanud.

Kas keegi suudab meenutada mõnda seika ERRi minevikust, mil keegi oleks järjekordse sigaduse eest vastuse võtnud? Iga kord, kui keegi söandab rahvusringhäälingult pärida ilmselgete ringhäälingu seaduse igapäevaste rikkumiste, inimeste ebaviisaka kohtlemise, valeväidete esitamise ja vohavate isiklike idoloogiliste tõekspidamiste mõõdutundetu ajakirjandusena serveerimise kohta, on vastuseks vaikus, ringkäendus ja paremal juhul hämamine.

Rahvusringhäälingus ei vastuta mitte keegi mitte kunagi mitte millegi eest. Roose tunnistab eravestluses, et talle ei suvatse toimetused alluda ja ta ei suuda neid sundida seadust täitma – nõukogu esimees, kes peaks hoolsuskohustusest tulenevalt nõudma seaduse ja ajakirjanduseetika järgimist, ei saa ilmselgelt üldse aru, mis on tema ülesanded. Miks maksab maksumaksja nendele inimestele igas kuus hunniku raha?

Ei ole jäänud palju võimalusi. Kas vallandatakse ERRi juhatus in corpore ning asendatakse nõukogu esimees inimesega, kes suudab mõista, et ametikoht ei ole sinekuur teenekale kommunistile, või tuleb ERR erastada. Maksumaksja säästab 40 miljonit igal aastal ning hulk kurjust ning vasakideoloogiat jääb levitamata.”

Urmas Reitelmann, EKRE Riigikogu saadik