Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reitelmann: riigi rahanduspoliitika on mõnevõrra keerulisem kui Autorollo oma

01.06.2021
Euroopa Keskpank keerutab olematut raha ja Portorollo valitsus keerleb kaasa. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

PortoRollo valitsuse rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul ei tähenda esimese kvartali oodatust kiirem majanduskasv, et vajadus kärbete järele kaoks. EKRE saadik Urmas Reitelmann peab sellist arvamust lauslolluseks.

“Maailma riikide võlg ulatub 360%-ni kogu maailma SKT-st, keskpangad trükivad raha juurde sadade tonnide kaupa iga päev. Iga mõistusega valitsus proovib väärtust järjest enam kaotavat rahamassi kasutada majanduse stimuleerimiseks ja paberi konverteerimiseks vähegi väärtust omavateks asjadeks. Portorollo valitsuse kinnisidee on olla puruvaene ja süsiloll, kuid “tasakaalus” eelarve ja väikese võlakoormaga. Kuidas seda vaesust süüa, teavad küll ainult nemad,” kirjutab Urmas Reitelmann sotsiaalmeedias.

“Konservatiivide rahapoliitika tõi rahapesuerakonna õuele EUkogude Liidu, kus Maastrichti kriteeriumitest mitte keegi enam ei räägi, kiireima majanduskasvu, millega need midagi peale ei oska hakata ja hävitavad süsteemselt riigile ja rahvusele olulisi väärtusi. Riigi fiskaalpoliitika on mõnevõrra keerulisem, kui isa ettevõtte võlausaldajate eest raha varastamine.”