Urmas Reitelmann: Soomes kasvab toetus NATO-le, kuid küsitakse, kas tuleb minna ka teisi kaitsma

Repliik,
©Uued Uudised
Urmas Reitelmann.

“Soomes käib praegu elav debatt NATOga liitumise üle. Enamus rahvast ja parlamendi liikmetest pooldavad liitumist ja ilmselt selle tee Soome ka valib.

Kui see sünniks, oleks Eesti julgeolek kindlasti paremini turvatud, seega igati ka meie huvides. Ometi kõlavad vastuhäälte seas ka väga loogilisi ja arukaid väiteid.

Soome veteranpoliitik Paavo Väyrynen kirjutab oma blogis, et NATOga liitumisel langeks Soome õlule ka Eesti ja võimalik, et ka muude Balti riikide kaitsmine. Väyrynen küsib, kas Soome on valmis suurt osa oma maavägedest mujale sõdima saatma, vägedest, mida on treenitud võitlema just Soome maastikul ja tingimustes, ja kuidas see mõjutab soomlaste endi julgeolekut.

Küsimuse selline rõhuasetus ei ütle küll otse välja, ent viitab selgesti Eesti ja teiste Baltimaade olematule kaitsevõimekusele ja naiivsele lootusele, et küll keegi teine meid ikka välja päästab. NATO tippkohtumise neljapäevane otsus saata lisajõude Slovakkiasse ja Rumeeniasse, kuid mitte väikestesse ja täiesti kaitsetutesse piiririikidesse Balti mere kaldal kinnitab Väyryse kahtlusi tulevikuks ja ajendas sellest kirjutama.”

Urmas Reitelmann, EKRE Riigikogu saadik

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused